Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

26 sierpnia 2021

Szubinianka liderem. Kibice nie zawiedli się

Po spektakularnym zwycięstwie Szubinianki w Brzozie, kibice# oczekiwali pewnych trzech punktów w starciu z Kujawami Markowice. Nie zawiedli się. Po drugiej kolejce podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego z kompletem punktów i czystym kontem z tyłu, zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Ten mecz był spokojny dla Szubinianki. Miejscowi od pierwszej minuty panowali nad sytuacją, a sporadyczne akcje ofensywne rywali kończyły się albo szubińskich obrońcach, albo na bramkarzu. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się kapitan zespołu Robert Jurek, który kapitalnym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans przyjezdnemu bramkarzowi. Zawodnicy z Markowic mogli szybko odpowiedzieć, jednak bardzo dobrze spisał się broniący dostępu do szubińskiej bramki Przemysław Pawlak. Piłkarze mogli schodzić do szatni przy wyższym prowadzeniu gospodarzy, jednak brakowało skuteczności. Co zresztą zmieniło się zaraz po przerwie. Sędzia podyktował rzut wolny dla miejscowych, bardzo blisko pola karnego. Ponownie do piłki podszedł Robert Jurek, jednak tym razem dograł ją do Pawła Jakubowskiego. Efekt końcowy był jednak taki sam, jak w 25`. Szubinianie podwyższyli na 2:0 i z minuty na minutę rozkręcali się coraz bardziej. Kwadrans przed regulaminowym końcem czasu piłkę do siatki posłał wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Bartosz Musiałek. Kropkę nad "i" postawił w 85` Adrian Gorajewski, który także nie wychodził w pierwszej jedenastce.

- Od początku meczu było widać naszą przewagę na boisku - mówił po meczu Adrian Gorajewski, który ustalił wynik spotkania. - Stwarzaliśmy dużo dogodnych sytuacji, tylko brakowało skuteczności. Po tym, jak zdobyliśmy bramkę, myślę, że grało nam sie jeszcze lepiej i swobodniej .W drugiej połowie było również widać naszą przewagę fizyczną, co skutkowało kolejnymi bramkami. Zagraliśmy całkiem dobry mecz, ale jest jeszcze kilka rzeczy, nad którymi musimy popracować na treningach - podsumował zawodnik.
- Nie grałem w Brzozie tydzień temu, wiec nie mogę porównywać tych dwóch meczów, ale zagraliśmy dobre spotkanie - mówił strzelec drugiej bramki Paweł Jakubowski. - Najbardziej cieszy drugi mecz beż straty bramki. Za tydzień jedziemy do Gębic po wygrana. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie będzie łatwy mecz - dodał.

Skład Szubinianki:
Przemysław Pawlak, Dominik Krawczyk, Paweł Jakubowski (Miłosz Grobelny), Paweł Staśkiewicz, Michał Machowski (Jacek Wypych), Jakub Donarski (Adrian Gorajewski), Igor Jakubowski (Bartosz Musiałek), Robert Jurek, Damian Czerwiński, Konrad Polawski (Kamil Ośka) oraz Szymon Staszak.

W niedzielę piłkarze Szubinianki pojadą do Gębic, gdzie zmierzą się z tamtejszą Notecią. Rywale po dwóch kolejkach są na czwartym miejscu w tabeli. Póki co zremisowali z Goplanią Inowrocław i pokonali BOSiR Barcin. Czy Szubinianka podtrzyma w Gębicach świetną passę i utrzyma się na pozycji lidera? Odpowiedź na te pytania poznamy w niedzielę wieczorem.

Oceń artykuł: 13 15