Dziś mamy 23 lipca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

18 maja 2023

Przedszkolaki poznały ciekawostki o Afryce. Kulturowa podróż po globie

fot. Katarzyna Cybulska i Beata Mrotek

fot. Katarzyna Cybulska i Beata Mrotek

We wtorek, 16 maja, Pszczółki z Przedszkola Miejskiego #im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni wybrały się w kolejną podróż w ramach innowacji "Ciekawi świata" - kulturowa podróż po globie. Tym razem odwiedziliśmy Afrykę.

Dzieci poznały najważniejsze ciekawostki wyróżniające ten kontynent. Dzieci dowiedziały się, że Afryka to kontynent ogromnych gór, tropikalnych lasów deszczowych, trawiastych sawann, a także największej na świecie pustyni Sahara. Pszczółki uzyskały informację na temat żyjących tam roślin i zwierząt.

Największe poruszenie wzbudziła w nich wzmianka o plemionach zamieszkujących tamte tereny. Zaciekawione byly specyficznym ubiorem tamtejszej ludności oraz ich stylem życia. Dzieci przez moment mogły poczuć się jak oni, przyodziewając na siebie podobne ubrania i ozdoby.

Ponadto degustowały produkty występujące w Afryce, niektóre nawet im zasmakowały. Okazało się, że żyjące tam dzieci mają podobne zabawy. Uwielbiają grać w "Chowanego", "Berka"’, czy w piłkę nożną. Ta podróż, niewątpliwie, na długo pozostanie w pamięci Naszych małym podróżników.

Materiał: Katarzyna Cybulska i Beata Mrotek

Autorki nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)