Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

18 maja 2022

Nagrody dla dwóch OSP z powiatu nakielskiego. Rząd zorganizował konkurs

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Nie tylko koła gospodyń wiejskich były# zaangażowane w 2021 roku w propagowanie Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi. W akcji brały również udział jednostki OSP, które pomagały w transportach na szczepienia. Rząd zorganizował dla nich konkurs. Są laureaci z OSP w powiecie nakielskim.

W grudniu 2020 roku rozpoczęły się szczepienia przeciwko koronawirusowi. Rząd uruchomił Narodowy Program Szczepień, w którym opracowany był harmonogram, na podstawie którego obywatele mogli korzystać ze szczepień. Później każdy mógł zostać zaszczepiony i to nawet bez rejestracji. Zainteresowanie szczepieniami zaczęło spadać, więc rząd opracował w ubiegłym roku system zachęt dla społeczeństwa. – Aby podnieść poziom zaszczepienia mieszkańców Polski, szczególnie na obszarach wiejskich i w mniejszych miejscowościach, Narodowy Program Szczepień został poszerzony o inicjatywę „Szczepimy Się z OSP”. Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Zdrowia – wyjaśnia mł. kpt. Maciej Poraj z KP PSP w Nakle.

Akcja „Szczepimy się z OSP" polegała na tym, że jednostki OSP organizowały i przeprowadzały transport pacjentów na szczepienia. Jednostki, którym udało się przetransportować 50 pacjentów na szczepienie pierwszą dawką otrzymywały pieniądze na zakup sprzętu. W tym konkursie brało udział 5 jednostek OSP w naszym powiecie. To OSP Drzewianowo, OSP Anieliny, OSP Szubin, OSP Nakło i OSP Łankowice. Efekt był różny. OSP Drzewianowo pomogło w transporcie jednej osoby, OSP Anieliny przetransportowało 56 osób, a OSP Łankowice – 40 osób. Najlepiej poszło OSP Szubin, której druhowie zorganizowali transport, dzięki któremu udało się zaszczepić 13 osób w wieku powyżej 60 lat pierwszą dawką, poniżej 60 lat 122 osoby, a drugą i trzecią dawką 38 osób w wieku ponad 60 lat i 51 osób do 60. roku życia. Łącznie to 224 osoby. Jednostka OSP Nakło udzieliła pomocy w transporcie 161 osób. W tym, pierwszą dawką 16 osób w wieku powyżej 60 lat, 135 osób poniżej 60. roku życia. Z kolei 2 i 3 dawką dzięki pomocy OSP zaszczepiły się 4 osoby powyżej 60. roku życia i 6 osób w wieku do 60 lat. OSP Szubin otrzymało za udaną akcję od rządu 12 tys. 460 zł, które zostały przeznaczone na zakup 11 kompletów ubrań specjalnych. Jednostka OSP Nakło otrzymała 5 tys. 480 zł, za co zakupiono ubranie specjalne oraz 5 kompletów rękawic.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (9)

  bt, w dniu 18-05-2022 11:33:00 napisał:

  zaden powod do dumy.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Strażak, w dniu 18-05-2022 21:33:34 napisał:

  A OSP Kcynia ?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Były strażak , w dniu 18-05-2022 21:39:46 napisał:

  A osp Potulice

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Pfizer, w dniu 19-05-2022 19:05:45 napisał:

  A ja ani 1 szprycy nie brałem i cieszę się dobrym zdrowiem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Budowa magazynów
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)