Dziś mamy 16 lutego 2026, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2023

Loty szkoleniowe na obszarze powiatu. Trening lądowań i startów

fot. powierzone

fot. powierzone

Funkcjonująca w Jednostce Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku lotnicza sekcja rozpoznania #zagrożeń prowadzi intensywne zajęcia doskonalące personel lotniczy.

W ramach planowanych zajęć przeprowadzane są loty szkoleniowe na obszarze powiatu nakielskiego oraz granicy województwa wielkopolskiego. Zajęcia obejmują między innymi nawigację lotniczą oraz obserwację kompleksów leśnych jak również terenów nadnoteckich łąk. Sekcja prowadzi także trening lądowań i startów w terenie przygodnym, który w przeszłości był wykorzystywany podczas poszukiwań osób zaginionych, gdzie JRS ściśle współpracowała z Policją zarówno szczebla powiatowego jak i wojewódzkiego.

Materiał: www.jrs-kowalewko.pl

Oceń artykuł: 14 29

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (16)

    Ty, w dniu 03-06-2023 15:29:39 napisał:

    Strzelanko latanko i co jeszcze w Kowalewku wymyślicie coś nowego?

    odpowiedz

    • 4 (16)

    pi=ar, w dniu 03-06-2023 21:32:41 napisał:

    w końcu poleć statkiem Planeta

    odpowiedz

    • 4 (16)

    Kubuś , w dniu 04-06-2023 10:49:58 napisał:

    Robimy co możemy żeby was pobudzić do robienia czegokolwiek.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Interdruk Pianka Dekoracyjna 8 sztuk Basic – elastyczne arkusze A4
10,99PLN
Wkład do Mopa Obrotowego Ravi Tango – Mikrofibra do Czyszczenia Podłóg
114,99PLN
Top Choice Pędzel do nakładania pudru
19,99PLN
Korektor w taśmie
7,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sokownik ze Stali Nierdzewnej 8L – Naturalny Sok Bez Wysiłku
124,99PLN
Multifunkcyjne tabletki 3w1 do basenu 0,4 kg – chlor, glonostatyka, flokulacja
26,99PLN
Wasch Pulver proszek do prania kolorów 3,9 kg
29,99PLN
0

14 lutego - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej

14 lutego 2026 roku po raz drugi #obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej. To święto państwowe zostało uchwalone 9 stycznia 2025 roku w hołdzie żołnierzom Armii Krajowej – największej konspiracyjnej armii w podbitej przez Niemcy i Rosję Europie, armii, która jako zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego prowadziła bohaterską walkę o odzyskanie przez Rzeczpospolitą Polską suwerenności i niepodległości, a której żołnierze po II wojnie światowej byli prześladowani przez władze komunistyczne zależne od Związku Sowieckiego – czytamy w preambule ustawy.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany zryw. Walki zakończone 16 lutego

Zwycięskie powstanie nie popadło #w zapomnienie. Doskonale funkcjonuje w lokalnej pamięci historycznej.

(czytaj więcej)
0

Wybuchowe szkolenie. Zajęcia na terenie poligonu

W dniach 9.02-13.02 br. na terenie poligonu #w Toruniu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej realizowało praktyczne szkolenie saperskie skierowane dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W przygotowanie i realizację zajęć zaangażowanych było kilkunastu żołnierzy.

(czytaj więcej)
0

Masowa rzeź Polaków na Wołyniu. Ginęli od siekier, wideł i noży

83 lata temu Ukraińcy rozpoczęli# masową rzeź Polaków na Wołyniu.

(czytaj więcej)