Dziś mamy 3 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

20 kwietnia 2022

Jubileuszowy projekt w przedszkolu. Atrakcji nie brakuje

fot. UM w Kcyni

fot. UM w Kcyni

Przedszkole Miejskie w Kcyni realizuje projekt w ramach# działań związanych z promocją jubileuszu 760-lecia Kcyni pt. ,,Moje miasto-moja historia na Pałukach”.

Projekt ma na celu zapoznanie dzieci z obrzędami i tradycjami pałuckimi. Do udziału zaprosiliśmy Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Dzięki uprzejmości Pani Marii Kordyś nasze przedszkolaki miały możliwość wykonania własnych palm wielkanocnych. Oprócz zajęć plastycznych dzieci brały udział w zajęciach tanecznych, którym celem było zapoznanie się z tradycyjnymi tańcami ludowymi. Propagowanie tradycji pałuckich ma zwiększyć świadomość dzieci na temat swojego regionu, w którym mieszkają. Ponadto dzięki projektowi chcemy utrwalać w dzieciach lokalny patriotyzm, ale także rozwijać ich zdolności oraz zainteresowania.

Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej jest jedną z trzech placówek realizujacych własne pomysły zgłoszone w ramach promocji jubileuszu 760-lecia Kcyni.

Materiał: Anna Duda-Nowicka - UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)