Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Jak wygląda proces złomowania pojazdu krok po kroku?

fot. powierzone

fot. powierzone

Złomowanie pojazdu nie jest najprzyjemniejszym sposobem na rozstanie się z# nim. Nie da się jednak ukryć, że w pewnych okolicznościach możemy mówić o nim jako o jedynej opcji mającej uzasadnienie.

Dzieje się tak choćby wówczas, gdy mamy do czynienia ze szkodą całkowitą po wypadku drogowym, a także wtedy, gdy samochód jest już na tyle wyeksploatowany, że poruszanie się nim może stanowić poważne zagrożenie tak dla nas samych, jak i dla innych użytkowników dróg. „Kapral-Car” skupuje wszystkie auta: używane, nieprzerejestrowane, z wieloma umowami, uszkodzone, po stłuczce, zalane, spalone, powypadkowe, angliki, zaniedbane, skorodowane, stare. Złomowanie jest niekiedy opisywane jako czynność dość skomplikowana. Dzięki krótkiemu poradnikowi każdy powinien jednak bez problemu uporać się z wiążącymi się z nim formalnościami.

Złomowanie auta krok po kroku

Bez względu na to, z jakich powodów decydujemy się na złomowanie samochodu pamiętajmy o tym, aby skorzystać w tym celu ze wsparcia oferowanego przez stację demontażu pojazdów dysponującą odpowiednim zezwoleniem. „Kapral-Car” prowadzi legalnie działającą Stację Demontażu Pojazdów z upoważnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego o numerze C-43. Nielegalne złomowanie jest możliwe, wiąże się jednak z poważnymi konsekwencjami, również tymi o charakterze finansowym. Po znalezieniu stacji należy przygotować stosowne dokumenty – dokument potwierdzający naszą tożsamość, dowód rejestracyjny samochodu oraz kartę pojazdu. Warto zatroszczyć się również o dokument potwierdzający, że to my jesteśmy właścicielami pojazdu. Jeśli samochód nie nadaje się do transportu, nie trzeba się tym przejmować. Pracownicy stacji są w stanie zatroszczyć się o sprowadzenie go do miejsca, w którym odbywać się będzie demontaż. Firma „Kapral-Car” zapewnia darmowy odbiór własnym transportem.

Ważne formalności po złomowaniu

Już po zezłomowaniu auta należy odebrać od pracownika stacji stosowny dokument – potwierdzenie, że czynność taka miała miejsce i została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jest to ważne, bo właśnie na dotychczasowym właścicielu auta spoczywa obowiązek wyrejestrowania pojazdu. W ciągu 30 dni od chwili oddania auta na złom należy odwiedzić więc odpowiedni urząd, potem zaś można już wnioskować o zwrot nadpłaconej składki OC. Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” rzetelnie wyceni pojazd, zapłaci gotówką, a klient otrzyma odpowiednie dokumenty potrzebne do zgłoszenia sprzedaży lub wyrejestrowania.

Relację filmową możesz zobaczyć:

FILM 1

FILM2

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)