Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 maja 2023

Czerwcowe rajdy rowerowe w Kcyni. Trasy liczą około 40 kilometrów

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w rajdach rowerowych wspierających akcję# Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz pn. "O Puchar Rowerowej stolicy Polski".

Nasze rajdy, które organizowane są pod patronatem Burmistrza Kcyni Marka Szarugi, odbędą się w niedziele - 4, 11 i 18 czerwca oraz w sobotę 24 czerwca!  Prowadzącym będzie tradycyjnie Jacek Maćkowski. Trasy ok. 40 km. Start o godz. 10.00 w wyznaczonych punktach - szczegóły na plakacie. Więcej informacji w biurze rajdów - tel. 52 589 37 20 wew. 115 Anna Duda-Nowicka.

Aby kręcić km dla Bydgoszczy należy zainstalować aplikację Aktywne Miasta. Znajdź i pobierz aplikację "Aktywne Miasta" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub App Store).
Z menu wybierz "Rywalizacje" następnie w zakładce "Ogólne" - "Rowerowa Stolica Polski".
Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej - wybierz miasto tj. Bydgoszcz ( Metropolia Bydgoszcz). W kolejnym kroku - wybierz grupę - z którą się identyfikujesz tj. Kcynia (wybierz podgrupę tj. swoje sołectwo) i weź udział w rywalizacji!

Zgłoszenia na formularzu (dostępny poniżej) do 31 maja lub najpóźniej 4 dni przed każdym z rajdów. Serdecznie zachęcamy do udziału! W rajdzie rowerowym mogą brać udział dzieci powyżej 10 roku życia oraz dorośli. Dzieci poniżej 10 roku życia mogą brać udział tylko i wyłącznie pod opieką rodzica/opiekuna. Dzieci i młodzież powyżej 10 lat mogą wziąć udział w rajdzie po wypełnieniu przez rodzica karty zgłoszeniowej. Dodatkowo osoby te muszą posiadać kartę rowerową!!!

Urząd Miejski w Kcyni wspiera promocję zdrowego stylu życia organizując m.in. cykl marszów nordic walking w ramach akcji "Sołectwa z kijkami", biegi oraz rajdy rowerowe!

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)