Dziś mamy 7 lutego 2026, sobota, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2022

Cudowny prezent na Dzień Dziecka. Monika Marach trzecia w Europie!

fot. PZPC

fot. PZPC

Kolejny sukces polskich ciężarów podczas mistrzostw Europy# Kobiet i Mężczyzn w Tiranie. W środę, 1 czerwca 2022, brązowy medal w dwuboju w kat. 71 kg wywalczyła zawodniczka klubu Tarpan Mrocza – Monika Marach. Aktualna wicemistrzyni świata do lat 17 sprawiła sobie piękny prezent na Dzień Dziecka, a nam wszystkim wielką radość!

Monika Marach to także aktualna mistrzyni Europy juniorów do lat 17, teraz zaliczyła super debiut podczas mistrzostw Europy Kobiet i Mężczyzn zdobywając brązowy medal w dwuboju! Brawa należą się za rekord Polski seniorek w rwaniu poprawiony o 2 kg, co dało jej srebrny medal w boju, a w połączeniu z podrzutem 116 kg - trzecią lokatę w kat 71 kg - wynikiem 215 kg. Są to nowe rekordy Polski U20, U23 i seniorów. Prezes PZPC Waldemar Gospodarek: - Kolejny, drugi już medal naszej reprezentacji w Tiranie! Tym razem wywalczyła go wśród kobiet Monika Marach. Przesyłam serdeczne gratulacje i podziękowania dla zawodniczki, trenerów kadrowych – Antoniego Czerniaka i Marka Sachmacińskiego oraz klubowego – Sławomira Zawady za start i świetne przygotowanie.

Rywalizację Monika rozpoczęła kapitalnie, w rwaniu zaliczyła wszystkie trzy próby, kolejno na 94, 96 i 99 kg. W ostatecznym rachunku dało to drugą pozycję w boju, „małe” srebro i świetną pozycję wyjściową. Monikę wyprzedziła Niemka Lisa Marie Schweizer. W podrzucie zawodniczka Tarpana Mrocza rozpoczęła od 112 kg, które zaliczyła. Kolejnym ciężarem było 116 kg. Również zaliczyła to podejście! Atak na 118 kg nie powiódł się. Na pomoście sprawy się tak ułożyły, że w końcówce nasza reprezentantka została na trzeciej pozycji w dwuboju – 215 kg! Zwyciężyła Szwedka Patricia Strenius - 224 kg, przed Niemką Lisą Schweizer - 223 kg. W drugim środowym finale - w kat. 81 kg mężczyzn triumfował Ormianin Rafik Harutiunjan. Kobiety 71 kg: 1. Patricia Strenius (Szwecja) 224 kg (94+ 130); 2. Lisa Schweizer (Niemcy) 223 (103+120); 3. Monika Marach (Polska) 215 (99+116); mężczyźni – kat. 81 kg: 1. Rafik Harutiunjan (Armenia) 354 (160+194); 2. Andres Mata (Hiszpania) 346 (160+186); 3. Bożidar Andrejew (Bułgaria) 343 (153+190). Gospodarze mistrzostw – Albańczycy zwani są zwani Skipetarami! Skipetar, to w legendzie albańskiej Dziecko Orła! My mamy w Tiranie już dwójkę dzieci Orła! Biało-Czerwonych - Monikę Marach i Piotra Kudłaszyka! Oboje z brązowymi medalami . A są szanse na kolejne! Biało-czerwone Orły do boju!

Oceń artykuł: 58 40

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (17)

    Wolność i rozum, w dniu 02-06-2022 10:46:08 napisał:

    Brawo Monika.

    odpowiedz

    • 4 (16)

    Kibic sportowy , w dniu 02-06-2022 16:04:55 napisał:

    Gratulacje!

    odpowiedz

    • 4 (16)

    Ja , w dniu 05-06-2022 07:32:27 napisał:

    Jaki ma smak

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Podłoże Uniwersalne z Hydrożelem 50L – Do Ogrodu, Doniczek i Balkonów
26PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Cortina Wkład LED do znicza – ciepła biel, realistyczny płomień – 13,8 cm – 1 sztuka
14,50PLN
Słoiki szklane 900ml 1szt. Bez zakrętki
2,49PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Rocznica śmierci Jana Olszewskiego. "Służyć Bogu i Ojczyźnie"

Jan Olszewski – całe życie służył Polsce#. Premier, doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego, sędzia Trybunału Stanu. Obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, współpracownik KOR i Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela. Dochował wierności przyrzeczeniu harcerskiemu złożonemu w Szarych Szeregach: „służyć Bogu i Ojczyźnie…”.

(czytaj więcej)
0

Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom. Zosia i Nikodem w czołówce

Zofia i Nikodem to najpopularniejsze imiona #nadawane dzieciom w ostatnim półroczu 2025 roku. Tak wynika z najnowszego rankingu Ministerstwa Cyfryzacji. Pełne zestawienie i szczegółowe statystyki można znaleźć na portalu dane.gov.pl.

(czytaj więcej)
0

Śnieżny Księżyc rozświetli niebo. Lutowa pełnia

Dziś na niebie będziemy mogli podziwiać #drugą pełnię Księżyca w tym roku. Nasz naturalny satelita osiągnie pełną fazę późnym wieczorem, a dokładny moment maksimum zjawiska przypadnie w Polsce o godzinie 23:09. To doskonała okazja, by spojrzeć w górę i zobaczyć Srebrny Glob w całej jego okazałości.

(czytaj więcej)
0

Dwóch spichlerzy nie udało się uratować. Pomagali strażacy z Nakła i Szubina

5 lutego 1960 roku#. Wydarzenia tamtego dnia spowodowały olbrzymią stratę dla Bydgoszczy.

(czytaj więcej)