Dziś mamy 15 stycznia 2026, czwartek, imieniny obchodzą:
21 grudnia 2025
Pewne zwycięstwa. Cztery mecze w Kowalewie wygrane
fot. MLUKS "Orlik" Kcynia
W sobotę zawodniczki #MLUKS "Orlik" Kcynia, które od piątku uczestniczą w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczki w Kowalewie rozegrały cztery spotkania. Wszystkie cztery mecze wygrały pewnie.
Wyniki:
UKS Szczypiorniak Gdańsk 20-7
MKS Brodnica 20-11
UKS Varsovia Warszawa 21-13
UKS Vambresia Wąbrzeźno 22-12
Po dwóch dniach mamy komplet pięciu zwycięstw. Dzisiaj o 9.20 mecz z UKS ZSA 1920 Włocławek. Trzymamy mocno kciuki.
Zapach drewna większości z nas kojarzy się #z bezpieczeństwem. Zapewne wynika to z atawistycznego przywiązania do drewna używanego przez ludzi od tysięcy lat – jako opał, materiał konstrukcyjny czy dekoracyjny. Trudno wyobrazić sobie życie bez drewna, nawet papier, na którym wydrukowano te słowa, z niego pochodzi.
Rozpoczął się okres karnawału# - czas radości, zabaw i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. To okres, który kojarzy się z balami, imprezami i wesołą atmosferą. Karnawał potrwa aż do Wielkiego Postu.
Wybitny polski lekkoatleta, mistrz olimpijski #z Los Angeles (1932 r.) w biegu na 10 000 metrów. Dziś mija 119. rocznica urodzin Janusza Kusocińskiego.
Wraz z początkiem 2026 roku swoją lokalizację zmieniło# Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jednostka dotychczas działająca w Toruniu od 2 stycznia br. rozpoczęła swoją działalność w Grudziądzu. Przeniesienie CSWOT ma związek z planami poszerzenia działalności szkoleniowej jednostki.