Prawdziwie świąteczna atmosfera. Dzień pełen radości
fot. SP Mycielewo
5 grudnia w grupie „Motylków” panowała wyjątkowa#, mikołajkowa atmosfera. Dzieci wspólnie brały udział w różnorodnych zabawach, które wprowadziły je w radosny, świąteczny nastrój.
Najpierw „Motylki” próbowały odgadnąć, co kryje się w mikołajkowym worku, wykorzystując jedynie dotyk. Następnie układały prezenty od najmniejszego do największego i odwrotnie, ćwicząc spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Nie zabrakło także emocjonującej gry memory i wspólnych zabaw w kole, które dostarczyły mnóstwo śmiechu.
Na zakończenie dzieci z radością dekorowały pierniki upieczone dzień wcześniej podczas warsztatów, a każdy uczestnik otrzymał mały mikołajkowy upominek.
To był dzień pełen radości, kreatywności i świątecznych wrażeń – taki, który na długo pozostanie w pamięci „Motylków”.
Materiał: Weronika Grzybowska / Szkoła Podstawowa w Mycielewie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Bój o Szubin. Ciężka próba dla powstańców
Wkrótce po wybuchu walk powstańczych #w Poznaniu szczególne znaczenie uzyskała linia Noteci, oddzielająca Wielkopolskę od Pomorza Zachodniego i silnie zniemczonej Bydgoszczy, stanowiącej poważne zagrożenie dla rozwoju powstania. Już 1 stycznia 1919 roku wyzwolono Nakło – ważny węzeł kolejowy, którym przechodziły transporty niemieckiej armii Ober –Ostu, powracającej do Rzeszy na mocy tzw. umowy białostockiej. Nakło zresztą było później oddane Niemcom na polecenie państw Ententy, które w powstaniu owego „korka” widziały poważne zagrożenie dla stabilizacji sytuacji w tym rejonie. Stoczono też zwycięskie potyczki pod Mroczą, Ślesinem i Wysoką.
(czytaj więcej)Masowy mord na Polakach. Zapomniana niemiecka zbrodnia
Szwedzkie Góry #- zapomniana niemiecka zbrodnia. 6 stycznia 1940 roku, w Święto Trzech Króli, Niemcy dokonali masowego mordu na Polakach w tzw. Górach Szwedzkich (obecnie obszar warszawskiego Bemowa).
(czytaj więcej)Co zrobić z choinką po świętach? Bez szkody dla środowiska
Święta i Nowy Rok już dawno za nami, choinka wygląda #coraz marniej, a jej igły zaczynają sypać się na podłogę. Dlatego najwyższy czas się jej pozbyć. Jak to zrobić, żeby było ekologicznie i bez szkody dla środowiska?
(czytaj więcej)Opieka nad zwierzętami podczas mrozów. O co należy zadbać?
GLW przypomina o podstawowych zasadach #opieki nad zwierzętami podczas mrozów.
(czytaj więcej)