Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2023

"Nasza pasja jest naszą siłą”. Opowiedzieli o swoich zainteresowaniach

fot. Hanna Paszkiewicz

fot. Hanna Paszkiewicz

Podczas ostatniej przed feriami zimowymi lekcji języka polskiego i zajęć kreatywnych uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w #Dobieszewie opowiedzieli o swoich zainteresowaniach. Wszyscy na potwierdzenie przynieśli swoje kolekcje, elementy profesjonalnych strojów, zdjęcia, rysunki, itp.

Okazało się, że spektrum hobby naszych siódmoklasistów jest ogromne.

Wojciech Boncel zachwycił nas kolekcją resoraków Hot wheels- naliczyliśmy ich ponad 80 sztuk. Wiedzieliśmy, że Wojtek ma talent do rysowania, a przyniesione przez niego rysunki samochodów bardzo nam się spodobały. Wojtek również interesuje się budowaniem z klocków Lego.

Lena Wróblewska pobiła chyba wszystkich, jeśli chodzi o ilość zainteresowań i osiągnięć. Otóż, od 2017 roku pływa i posiada kartę pływacką, aby ją zdobyć musiała przepłynąć szesnaście basenów, w tym pięć pod wodą. Od dwóch lat Lena jeździ konno. Zaprezentowała nam toczek jako jeden z elementów stroju oraz zdjęcie podczas jazdy konnej. To nie koniec, Lena interesuję się jeszcze kolekcjonowaniem gadżetów związanych z Harry Potterem (przyniosła kilka,by nam pokazać), lubi zwierzęta oraz zbiera lalki Lol Suprise ( jedną z nich też mieliśmy okazję podziwiać).

Największa pasją Gracjana Woźniaka jest Lego. Posiada z tej kolekcji i klocki, i karty, i resoraki. Pasja ta trwa już ponad 4 lata. Oprócz tego Gracjan tworzy animacje komputerowe z postaciami z Lego, kilka z nich nam zaprezentował. Gracjan lubi też Star Wars i Ninjago. A od kilki lat gra w piłkę nożną w „Orzeł” Kcynia.

Nadia Będzitko to klasowa malarka, niezwykle uzdolniona plastycznie. Zaprezentowała nam mnóstwo swoich przepięknych prac. Oglądaliśmy je z zachwytem. Oprócz rysowania, Nadia uwielbia zwierzęta, przyniosła nawet zdjęcia swoich ukochanych psów i kotów.

Majka Nowicka z kolei to uczennica o dużym talencie muzycznym. Zaprezentowała nam jedną z piosenek z ostatniego poetyckiego albumu Sanah pt. „Hymn”. Byliśmy zachwyceni jest pięknym, dojrzałym głosem. Majka zdradziła nam również, że lubi gotować, interesują ją też taniec, piłka nożna i siatkówka oraz uwielbia chemię.

Potem dołączyli do nas uczniowie klasy VI, którzy również podzielili się swoimi pasjami.

I tak, Marcin Wilk opowiedział o swojej pasji związanej z historią, co nikogo nie zdziwiło, bo wiadomo w całej szkole (i nie tylko) o osiągnięciach Marcina związanych z tym przedmiotem. Marcin dodał, że zaczął interesować się ostatnio piłką nożną oraz że lubi uczyć się języka angielskiego.

Martyna Stanisławczyk to klasowa sportsmenka, albowiem trenuje w Kcyni piłkę ręczną, ale powiedziałam nam, że także interesują ją siatkówka i lubi rysować.

Nikola Kasperska za to uwielbia taniec młodzieżowy, szczególnie hip-hop. Trenuje go profesjonalnie w Nakle nad Notecią.
Natomiast Oliwier Górny ogólnie interesuje się sportem, w tym szczególnie piłką nożną i e-sportem.

Podczas tych zajęć dużo dowiedzieliśmy się o sobie, a opowieści uczniów o swoich pasjach wzbudziły podziw i ciekawość.

Cieszy bardzo fakt, że uczniowie poza szkołą znajdują czas na rozwijanie swoich zainteresowań, bo jak powiedział muzyk Billie Armstrong „ Nasz pasja jest naszą siłą”.

Materiał: Hanna Paszkiewicz 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)