Dziś mamy 1 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

26 października 2021

Zebranie wyborcze. Kcyńska rada seniorów stała się faktem

fot. UM w Kcyni

fot. UM w Kcyni

W dniu dzisiejszym odbyło się zebranie wyborcze kandydatów zgłoszonych do# Kcyńskiej Rady Seniorów.

Rada ta została powołana na mocy Uchwały Nr XVII/152/2019 z dnia 30 grudnia 2019 r. Niestety czas pandemii nie pozwolił na wcześniejsze wybory. W dniu dzisiejszym dokonano wyboru 9-osobowego składu Kcyńskiej Rady Seniorów, pierwszej w historii. Skład Kcyńskiej Rady Seniorów: Irena Borzych, Sabina Bucoń, Wanda Częstochowska, Maria Dubiel, Stanisław Kulig, Janina Paszkiewicz, Jolanta Tarnecka-Wawrzyniak, Maria Wełnicka, Maria Żołądkiewicz.

W ciągu miesiąca Burmistrz Kcyni zwoła pierwsze posiedzenie rady, podczas którego wybrany zostanie Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady. W związku ze zwiększającą się liczbą osób starszych w naszej gminie, coraz większą aktywnością tych osób na różnych polach działania (mamy m.in. Klub Aktywnego Seniora czy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku) zasadnym było powołanie Rady Seniorów, która umożliwi budowanie dialogu, partnerstwami integracji i współpracy między środowiskiem osób starszych a władzami lokalnymi. Życzymy powodzenia w działalności!

Materiał: Anna Duda-Nowicka - UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)