Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Wyjazd edukacyjny

fot. Wioletta Ossowska i Michał Wiśniewski
Dnia 27 stycznia br. uczniowie klas I TŻŚa Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz VIII D Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 wraz# ze swoimi wychowawcami p. Wiolettą Ossowską i p. Michałem Wiśniewskim wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Bydgoszczy.
W Muzeum Oświaty ósmoklasiści uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej realiom polskiego szkolnictwa okresu międzywojennego. Uczniowie mieli okazję m. in. dowiedzieć się o systemie kar oraz spróbować swoich sił w pisaniu atramentem. Uczniowie Żeglugi zaznajomili się z osobą Mariana Rejewskiego - wybitnego matematyka i kryptologa, który przyszedł na świat 16 sierpnia 1905 r. w Bydgoszczy. Marian Rejewski – łamiąc wraz z Henrykiem Zygalskim i Jerzym Różyckim – kod Enigmy, niemieckiej maszyny szyfrującej, przyczynił się do szybszego zakończenia II wojny światowej.
Rekreacyjnym elementem wyjazdu był pobyt w kręgielni Olimpic Bowling Center.
Opiekę nad uczniami sprawowała również p. Iwona Koniec
Materiał: Michał Wiśniewski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria































































Czytaj również
- Przeprowadzono kolejne warsztaty dla uczniów. Wyjątkowe palmy z Pałuk
- Projekt "East or West Kcynia is The Best". Zajęcia z uczniami
- Akcja przerosła oczekiwania. Wolontariusze zebrali 390 kg żywności
- Sukces Marcina Wilka. Uczeń finalistą konkursu kuratoryjnego z historii
- Konkurs "Od technika do logistyka". Sukces Kajetana Solety z Żeglugi
Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.
(czytaj więcej)Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.
(czytaj więcej)Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.
(czytaj więcej)