Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 kwietnia 2023

W świecie wiejskiej zagrody. Na przedszkolaków czekało mnóstwo pracy

fot. Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

fot. Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

W minionym tygodniu, Pszczółki z Przedszkola Miejskiego im.Ziemi Pałuckiej #w Kcyni przeniosły się w świat wiejskiej zagrody.

Podczas zajęć, dzieci poznały zwierzęta hodowane w gospodarstwie wiejskim, a także dowiedziały się jaką pełnią rolę w życiu człowieka.

Ponadto zapoznały się z rodzinami poszczególnych zwierząt i zobaczyły, gdzie mieszkają. W trakcie aktywnie spędzonych dni, dzieci doskonaliły umiejętności matematyczne, koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdolności manualne.

W nagrodę za trud, Pszczółki udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Donalda. Tam czekało na nich mnóstwo pracy. Z samego rana, dzieci wydoiły krowę i ogoliły owcę. Potem trzeba było wybrać jajka, wykopać marchewki i wydostać niesforne kaczuszki z sadzawki. Podczas tej wyprawy nie brakowało wrażeń sensorycznych. A wrażenia dzieci? To chyba widać.

Materiał: Beata Mrotek / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)