Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 maja 2023

Tydzień kolorów. Dzień żółty – z rowerem za pan brat i nie tylko

fot. SP Dziewierzewo

fot. SP Dziewierzewo

To już kolejny dzień Tygodnia Kolorów w Szkole Podstawowej w #Dziewierzewie - Dzień żółty.

Klasy IV i V ćwiczyły się w jeździe na rowerze, przygotowując się do egzaminu na Kartę Rowerową. Starszaki w miarę możliwości przybyły do szkoły jednośladami. Najmłodsi zaś swoją przygodę z rowerkiem przeżyli nieco wcześniej podczas akcji „Czar dwóch kółek”.

To jednak nie wszystkie czwartkowe atrakcje!

Miało także miejsce podsumowanie konkursu plastycznego ph.”Żyję zdrowo i bezpiecznie”. Prace uczniów okazały się bardzo ciekawe i barwne, dlatego Jury postanowiło wszystkich obdarować nagrodami.

Nie zabrakło również wyczekiwanej niespodzianki, która po trudach minionych dni sprawiła uczniom wiele radości. Były nią hot-dogi, które nasi wychowankowie zjedli z wielkim apatytem.

Materiał: Emilia Masiakowska / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)