Dziś mamy 6 lutego 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2022

Realizowali projekt. "Flora gminy Kcynia ważnym elementem edukacji"

fot. powierzone

fot. powierzone

W tym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w kilku projektach na organizację dodatkowych zajęć dla uczniów.

Jednym z nich był projekt na organizację zajęć pozalekcyjnych "Flora gminy Kcynia ważnym elementem edukacji", na realizację którego pozyskaliśmy środki z Gminy Kcynia. Był on realizowany przez naszą placówkę w okresie od 12 września do 25 listopada. Autorem projektu była pani Jolanta Reiwer.

Podczas jego realizacji uczniowie klas I-VIII wzięli udział w stacjonarnych zajęciach dydaktycznych, z wykorzystaniem multimediów, poświęconych florze naszej gminy. Uczniowie klas młodszych I - III w ramach ewaluacji tych zajęć wykonali prace plastyczne w postaci plakatów i drzewek.

Wszystkie oddziały odbyły również zajęcia praktyczne. Dla uczniów klas IV - VIII były to zajęcia terenowe w „ Szkole Leśnej na Barbarce” w Toruniu, natomiast dla uczniów klas I-III zajęcia w „Ogrodzie botanicznym” w Myślęcinku. Podczas tych zajęć uczniowie zebrali materiał i samodzielnie wykonali swoje pierwsze zielas niki.

Zielniki te zostały poddane ocenie w szkolnym konkursie „ Flora mojej gminy”. Konkurs został rozstrzygnięty i nagrodzony w dwóch kategoriach: klas I-III i klas IV – VIII. Wszystkie prace uczniów zostały wystawione na szkolnej wystawie zielników w holu szkoły i były oglądane przez całą społeczność szkolną i gości.

Udział w projekcie pozwolił na rozwój samodzielności, kreatywności, umiejętności w prowadzeniu badań jak i wyciągania na ich podstawie własnych wniosków. Ponadto uczniowie mieli możliwość rozwoju umiejętności radzenia sobie w nowych, nietypowych dla nich sytuacjach. Projekt wpłynął pozytywnie na wzrost motywacji do nauki.

Projekt ten pozwolił uczniom naszej szkoły lepiej poznać florę naszej gminy, pokazują, że uczyć można się wszędzie i na różne sposoby czerpiąc przy tym radość i zadowolenie z własnego działania.

Materiał:  Jolanta Reiwer /  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)