Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

20 września 2022

Policja ostrzega. Nie wypełniaj formularzy przesłanych przez oszustów internetowych

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci ponownie ostrzegają mieszkańców powiatu# przed oszustami działającymi w sieci. Chcesz coś sprzedać na popularnych serwisach ogłoszeniowych, bądź ostrożny i pod żadnym pozorem nie wypełniaj otrzymanych linków!

Wiele osób sprzedaje przedmioty za pośrednictwem serwisów ogłoszeniowych. Niestety również oszuści coraz częściej wyszukują swoje ofiary właśnie za ich pośrednictwem.

Przestępcy kontaktują się poprzez popularne komunikatory już po kilku minutach od chwili, kiedy ogłoszenie zostanie opublikowane, jako osoby zainteresowane zakupem danego przedmiotu. Informują, że chcą zawrzeć transakcję, a dla ułatwienia jej przeprowadzenia proponują, by płatność odbyła się za pośrednictwem przesyłanego przez nich linku. Policjanci ostrzegają! Tego typu linki, choć do złudzenia przypominają serwisy ogłoszeniowe, są fałszywymi stronami!

Odbiorca linku informowany jest o konieczności wpisania swoich danych osobowych, danych z karty płatniczej łącznie z kodem CVV, dzięki któremu przestępcy uzyskują pełen dostęp do konta bankowego pokrzywdzonych.

Policjanci apelują o rozsądek. Nawet, kiedy zależy nam na szybkiej transakcji w żadnym przypadku nie należy korzystać z linków otrzymanych od potencjalnych kupujących. Tym bardziej, nie należy wpisywać tam swoich danych wrażliwych oraz informacji z kart płatniczych mogących posłużyć do dysponowania naszą gotówką. Należy pamiętać, że żaden rzetelny portal ogłoszeniowy nie wymaga podania tego typu danych do finalizacji transakcji!

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)