Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 maja 2022

Ochrona przyrody w lasach. Wiedzą podzielili się praktycy i znawcy

fot. Nadleśnictwo Szubin

fot. Nadleśnictwo Szubin

W ostatnim tygodniu na terenie Nadleśnictwa odbyło się# szkolenie z rozpoznawania roślin chronionych, siedlisk przyrodniczych oraz ptaków zamieszkujących okoliczne lasy

Swoją wiedzą podzielili się praktycy i doskonali znawcy w powyższej tematyce, Pani dr inż. Ewa Krasicka-Korczyńska, która poszerzyła uczestnikom wiedzę o szczególnie chronione i cenne gatunki roślin oraz przeprowadziła warsztaty z roślin różnicujących siedliska przyrodnicze. W zakresie identyfikacji ptaków oraz zmian ich populacji w środowisku leśnym swoją wiedzą podzielił się Pan Dawid Kilon.

Dzięki przeprowadzanym szkoleniom poszerzamy swoją wiedzę i dzielimy się doświadczeniem z ekspertami w wybranych dziedzinach. Uzyskane informacje pozwalają nam planować gospodarkę w sposób pozwalający korzystać z dóbr, jakie daje las oraz zapewniać właściwe warunki dla rozwoju roślin i zwierząt, które w lasach Nadleśnictwa mają się bardzo dobrze.

Potwierdzeniem dobrej sytuacji są wyniki badań oraz obserwacje czynione w kompleksach leśnych Nadleśnictwa. Zgodnie z  raportami publikowanymi przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska podsumowujący wyniki Monitoringu Pospolitych Ptaków Lęgowych, wykazuje on tendencję wzrostową dla liczebności pospolitych ptaków leśnych. W samym Nadleśnictwie wyznaczono 20 stref ochrony ostoi, miejsca rozrodu i regularnego przebywania ptaków z dynamiczną tendencją wzrostową dla bielika. Ponadto praktycznie we wszystkich większych kompleksach leśnych spotkamy wilki, a w ostatnim czasie mamy możliwość natknięcia się na rysia. Są to tylko przykłady, z jakim zróżnicowaniem i bogactwem mamy możliwość obcowania. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania lasów Nadleśnictwa i podziwiania piękna przyrody.

Materiał: Jakub Sokołowski - Nadleśnictwo Szubin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)