Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 maja 2022

Mjr Piotr Kijewski powołany na dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach

fot. kpt. Agata Kufel

fot. kpt. Agata Kufel

Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen.# Jacek Kitliński powołał mjr. Piotra Kijewskiego na stanowisko Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach.

Powitanie

Wczoraj w Zakładzie Karnym w Potulicach obyła się uroczysta odprawa, podczas której powitano nowego dyrektora jednostki. Mjr Piotr Kijewski dotychczas pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Zakładu Karnego w Koronowie. Rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach mjr. Piotrowi Kijewskiemu wręczył płk Robert Jóźwiak – Zastępca Dyrektor Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu.

W imieniu funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Zakładu Karnego w Potulicach nowego Dyrektora przywitał mjr Marcin Kallas. Kilka słów przywitania i życzenia powodzenia w służbie w potulickiej jednostce wygłosił również mjr Sebastian Kłosiński - Przewodniczący Koła Terenowego Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa w Potulicach.

Przebieg służby

Mjr Piotr Kijewski - Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach jest absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pracę w Służbie Więziennej rozpoczął 15 czerwca 2000 roku w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy - Fordonie. Zajmował stanowiska strażnika, starszego strażnika, dowódcy zmiany, a następnie starszego inspektora działu ochrony. Z dniem 1 sierpnia 2013 roku został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy, a rok później mianowany został na stanowisko kierownika działu ochrony. Od dnia 1 marca 2017 roku mianowany na stanowisko specjalisty Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy. Od stycznia 2019 roku mjr Piotr Kijewski pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Zakładu Karnego w Koronowie.

Materiał: kpt. Agata Kufel - Zakład Karny w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 12 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)