Dziś mamy 26 września 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2022

Kradli na terenie kilku powiatów. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności

fot. archiwum

fot. archiwum

Łącznie prawie 40 zarzutów usłyszeli mieszkańcy powiatu bydgoskiego, zatrzymani przez # mundurowych z Nakła do spraw kradzieży zuchwałych. Podejrzani kradli w różnych miastach, powodując łączne straty na kilka tysięcy złotych. Teraz decyzję w ich sprawie podejmie sąd.

Sprawa swój początek miała pod koniec lipca, kiedy to nakielscy policjanci otrzymali zgłoszenie z Paterka, gdzie skradziono europalety warte prawie tysiąc złotych.

Długo nie trwało, jak kryminalni wytypowali pojazd, którym prawdopodobnie przemieszczali się złodzieje. Mazdę, podobną do ustalonego auta, zauważył kilka dni temu, na jednej z powiatowych tras, policjant z posterunku w Sadkach. Ponieważ podróżował z rodziną, swoje spostrzeżenia natychmiast przekazał mundurowym kolegom. Ci skontrolowali auto i po tym, jak znaleźli w nim produkty spożywcze pochodzące z kradzieży, zatrzymali mężczyzn z mazdy.

Podejrzani (20l., 26l. i 27l.) trafili do policyjnego aresztu, a śledczy ustalali, gdzie jeszcze, prócz Paterka, zatrzymani popełniali przestępstwa.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mieszkańcom powiatu bydgoskiego łącznie 36 zarzutów kradzieży zuchwałych. Okazało się, że kradli oni europalety oraz produkty spożywcze ze sklepów na terenie kilku powiatów. Wczoraj (10.08.22) w Bydgoszczy do tej sprawy śledczy zatrzymali jeszcze 43-latka, który w dwóch miejscach kradł razem z pozostałymi podejrzanymi. On również usłyszał zarzuty.

Wszyscy podejrzani, decyzją oskarżyciela, zostali objęci policyjnym dozorem, a decyzję w ich sprawie podejmie sąd. Za przestępstwo kradzieży szczególnie zuchwałej kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności.  

materał: kom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  mieszkaniec, w dniu 12-08-2022 15:50:51 napisał:

  Zamiast ich zamykać powinno ich się wysyłać do kopalni z kilofem i niech tam zapierdzielają w trudno dostępnych częściach kopalni , był by jeszcze jeden pozytywny aspekt takiej akcji bo jak by doszło do wybuch czy tąpnięcia to nie ginęli by porządni górnicy a tylko te wyrzutki społeczeństwa którym los by sam wymierzył sprawiedliwość

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Roman, w dniu 12-08-2022 15:56:36 napisał:

  Do przymusowej pracy.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ice, w dniu 13-08-2022 01:23:52 napisał:

  Jedno wielkie kłamstwo , jaki kolega z posterunku ? Kradzież zgłosiła Pani Kierownik marketu ( znam ta sprawę od początku ) to jej zasługa . Śmieszne . Następnym razem proszę się bardziej wysilić :)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Budowa hal
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)