Dziś mamy 19 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2022

Jest wniosek na razie na dwie linie. Zapotrzebowanie jest większe

fot. archiwum

fot. archiwum

Przewozy autobusowe organizowane w ramach powiatowych linii# cieszą się zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Zapobiega to wykluczeniu komunikacyjnemu. Na bieżący rok powiat nakielski złożył wniosek o dofinansowanie do wojewody kujawsko-pomorskiego na dwie linie autobusowe. Zapotrzebowanie jest jednak większe.

Na koniec zeszłego roku Starostwo Powiatowe w Nakle poinformowało o tym, że powiat nakielski złożył wniosek o dofinansowanie dwóch linii z rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Pierwsza prowadziłaby z Nakła przez Paterek, Sipiory do Kcyni i z powrotem, a dziennie na tej linii miałoby odbywać się siedem kursów. Druga linia, o jaką zawnioskował powiat prowadzić ma przebiegać z Nakła do Śmielina, przez Dębowo, Broniewo, Dębionek, Radzicz do Liszkówka, z czterema kursami dziennie. Przewozy miałyby być realizowane do końca 2022 roku. Powiat zawnioskował o 240 tys. zł dofinansowania. Jeżeli powiat otrzyma dotację, wspomniane linie zostałyby uruchomione 1 lutego 2022 roku.

Tymczasem, radny Mariusz Skoczek zasygnalizował potrzebę powstania jeszcze jednej linii. – Zwracam się do radnych o pomoc w walce z wykluczeniem komunikacyjnym. Jest duży problem z dojazdami. Mieszkańcy proszą o utworzenie takiej linii przez Paterek, Wieszki, Tur do Bydgoszczy, bo takimi liniami zajmuje się powiat – uważa radny. Przez te miejscowości jeżdżą mikrobusy, więc mieszkańcy nie są całkowicie pozbawieni możliwości transportu, ale jest potrzeba większej ilości kursów, przede wszystkim w bardziej dogodnych godzinach. Jednak kwestia utworzenia linii międzypowiatowej, zdaniem radnego Ryszarda Bagnerowskiego leży bardziej w rękach wojewody. – To sprawa między powiatami, ale to urząd wojewódzki ma w tej sprawie najwięcej do powiedzenia. Ze swojej strony zrobiliśmy, co było możliwe, żeby była linia z Sipior do Kcyni i Nakła. Mieszkańcy chcą mieć te połączenia. Z tego terenu do szkół dojeżdża przeszło 200 uczniów. Teraz trzeba czekać na decyzje. Pod koniec stycznia ma się to rozstrzygnąć, co do tych linii – zapewnia Bagnerowski. Jeżeli chodzi o linię, o którą wnioskował radny Skoczek w imieniu mieszkańców, na razie żadne decyzje nie zapadły. Do tematu wrócimy.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (6)

  damian, w dniu 16-01-2022 10:55:13 napisał:

  do roboty nie ma jak dojechac to trzeba siedziec na zasilkach no co poradzisz

  odpowiedz

  • -4 (10)

  Big, w dniu 16-01-2022 13:37:05 napisał:

  Przez Tur jeżdzą busy więc po co dodatkowe linie. Skoczek sprawdz zanim cos chlapniesz.

  odpowiedz

  • 1 (9)

  PASAŻERKA , w dniu 16-01-2022 13:41:55 napisał:

  PKS to najgorsza firma przewozowa jaką znam Pan logistyk układający rozkład jazdy to chyba szkołe podstawową skończył i nie potrafi obliczyć ile zajmuje przejazd z Dworca PKS do Nakła Przystanek kolo Fokusa pytam po co? Ludzie nauczyli się wygody i ciężko przejść na drugą stronę ulicy Teraz po zmianie organizacji ruchu w Nakle zgaduj zgadula gdzie kierowca się zatrzyma Jeden wielki syf kierowcy potrafią palić podczas jazdy czasami Autobus ma opóźnienie a kierowca zamiast jechać to gaz i luz gaz i luz Oszczędności na paliwie Szkoda gadać bilety w górę a jakość usług coraz gorsza brak mi słów

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Leszek, w dniu 16-01-2022 14:56:38 napisał:

  Do starego Paterka nie jezdza a pracyje na lokietka i musze z lacza sadzoc chyba soe zwolnie i bede w domu siedzial

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Xxx , w dniu 16-01-2022 18:24:07 napisał:

  PKS to firma która potrafiła przez dziesiątki lat w naszym województwie utrzymywać wszystkie linie bez dopłat,niestety gdy busy przejęły tylko rętowne odcinki sytuacja z połączeniami jest tragiczna więc pretensje do tych co zgarniają kasę jeżdżącą minutę przed PKS niech oni teraz zapewnią połączenia dla odciętych miejscowości

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Dorożkarz i jego koń , w dniu 16-01-2022 23:15:26 napisał:

  Nie stać gminy na rozrzutność ponad miarę. Są też dostępne rowery i inne środki komunikacji. Inne powiaty zachęcają do podwózek obywatelskich i organizowania się za pomocą platform internetowych. Nie rozumiem dlaczego robi się problem tam gdzie go nie ma. Trochę własnej inwencji i zaangażowania a nie liczyć na kolejne przywileje.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 17-01-2022 08:37:54 napisał:

  PKS to zimne autobusy. Rozkład jazdy też pozostawia wiele do zyczenia kto co układa co chwilę zmiana

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Norek, w dniu 17-01-2022 13:23:53 napisał:

  Taaa- a świstak siedzi i zawija w te sreberka.Prywaciarz to super przewoźnik tak-? Stary zdezelowany sprzęt który emituje tyle CO2-że z miejsca powinien mieć jeden z drugim zabrany DR.Jak Oni przechodzą BT- należałoby przyjrzeć się jaki jest stan techniczny tych klamotów.Komfort,warunki podróżowania,ceny biletów-to składowe,które tak naprawdę niczym się nie różnią od PKS-u. Ja wolę małe Busy lub za pomocą takich stron których w sieci cała masa- https://www.blablacar.pl/offer-seats

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramki ślubne
39,90PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)