25 października 2021

Historyczne zwycięstwo w III lidze kobiet. Plan wykonany w stu procentach

W II kolejce Wielkopolskiej III lidze kobiet nasz zespół zmierzył się z# APR Poznań.

34-25 dla MLUKS Orlik Kcynia. Plan wykonany w stu procentach

W spotkanie lepiej wszedł zespół gości, który do 15' cały czas prowadził 0-2, 2-4, 4-6, 7-9. Podopieczne Bartka Łyszczarza w 16' wyszły na prowadzenie 10-9, którego nie oddały do końca meczu. Zespół z każdą minutą prezentował się coraz lepiej, kończąc pierwszą połowę prowadząc 17-13. W drugiej połowie zespół gości zbliżył się na dwie bramki 19-17, 22-20, 23-21. Jednak ostatnie 15 minut to bardzo mocny zryw naszych zawodniczek, które wygrały ten fragment 11-4 odnosząc pierwsze historyczne zwycięstwo w III lidze kobiet!

"Jestem bardzo bardzo dumny z dziewcząt. Każda z moich zawodniczek dołożyła cegiełkę do końcowego zwycięstwa. Brawo dziewczyny. Praca, praca i bieganie przynosi efekty."

Skład: Natalia Kramer(br), Aleksandra Puławska (br), Maria Kutka (12), Daria Walentowska ( Marta Wilczyńska (5), Emilia Łyszczarz (4), Kinga Wiśniewska (3), Natalia Grzegorek (2), Julia Rybak, Julia Zwolak, Maja Michalska, Patrycja Kwiatkowska, Martyna Śliwińska.

Materiał: Bartosz Łyszczarz - MLUKS Orlik Kcynia