Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

28 sierpnia 2020

„Pod biało-czerwoną”. Potrzeba 100 głosów, by maszt i flaga trafiły do gminy!

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej #Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Opis i cel projektu

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  
 
Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. 
 
Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. 

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.
 
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 
 
Mamy nadzieję, że angażując mieszkańców naszego kraju, zachęcimy ich do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem jak i przyszłością Polski. 100-lecie wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję.  
 
Dzięki projektowi chcemy także budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn!

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?

- dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;

- dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;

- dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów.

Bez względu na powyższe wymogi nie warto poprzestawać na spełnieniu powyższych warunków. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidujemy udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.
DOŁĄCZ DO NAS!

Zostań liderem w swojej gminie

Chcesz aktywnie wesprzeć inicjatywę „Pod biało-czerwoną”? Zgłoś się i zostań liderem w swojej gminie. Stań na czele lokalnego komitetu wsparcia projektu i propaguj wśród mieszkańców Twojej miejscowości ideę powstania w gminie masztu z „Biało-czerwoną”.

Sukces przedsięwzięcia mogą zapewnić tylko mieszkańcy. To oni będą oddawać głosy poparcia, a po ich zebraniu na ich podstawie będą przekazywane środki na realizację projektu. Liderom oferujemy wsparcie techniczne i promocyjne. W zamian oczekujemy zaangażowania i pasji w działaniu.

Oddając głos poparcia mieszkańcy będą wpisywać imię i nazwisko lidera, który zachęcił ich do głosowania, a tym samym docenią jego zaangażowanie w projekt. Najbardziej aktywnych uhonorujemy upominkami, pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.

Harmonogram

25.08.2020 
ogłoszenie projektu przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego 
(100. Rocznica zakończenia Bitwy Warszawskiej)

11.11.2020
termin końcowy zbiórki głosów poparcia

29.11.2020
ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną’’

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Projektu "Pod biało-czerwoną": bialo-czerwona@mc.gov.pl

Materiał: gov.pl

Oceń artykuł: 6 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

    • -21 (29)

    kek, w dniu 28-08-2020 18:40:59 napisał:

    Dobrze, że w dobie kryzysu nasze państwo tak wspaniale dysponuje pieniędzmi podatnika i inwestuje w najważniejsze rzeczy w obecnych czasach. Firmy upadną, ludzie stracą pracę, ale będą dumnie mogli się patrzeć na masz z polską flagą.

    odpowiedz

    • -23 (27)

    Mirek, w dniu 28-08-2020 20:27:43 napisał:

    Czy to kur.. jest w tej chwili priorytet???? Patałachy nie potrafią rządzić, ale jakieś maszty i flagi fundują z naszych pieniędzy. Darmozjady podwyżek uposażenia poselskiego się im zachciało, niemowa też ma dostać sporą kase za milczenie. Zgodził bym się jak by program miał nazywać się szubienica w każdej gminie, może na przyszłość taki program dał by wiele do myślenia....

    odpowiedz

    • -22 (28)

    czytelnik, w dniu 28-08-2020 22:36:25 napisał:

    A kiedy gminy dostaną pieniądze za rozdawane czeki przedwyborcze.

    odpowiedz

    • -23 (25)

    Rozeznany, w dniu 29-08-2020 10:27:06 napisał:

    W czekach to nie było uwzględnione? :) w Nakle są maszty i flagi nie trzeba więcej.

    odpowiedz

    • -25 (25)

    czytelnik, w dniu 29-08-2020 12:39:41 napisał:

    Po co sesje rad, skoro nie mogą podjąć uchwał w sprawie masztów i flag biało=czerwonych? Kto zarobi na tym projekcie? Kiedy z polskich ulic znikną brudne,podarte,zaniedbane flagi narodowe? To należy ustawowo zmienić w pierwszej kolejności.

    odpowiedz

    • -23 (25)

    Łysy, w dniu 30-08-2020 09:01:44 napisał:

    Jestem za takim pomysłem jako Polak. Ale jako obywatel zastanawiam się czy przypadkiem interesu na tym nie zrobi jakiś,trener,handlarz bronią czy inny pociotek tego i owego jegomościa tam z Wiejskiej? Przecież Tusk tak roztwoniał kasę,ale te utopione miliony przez PiS to idą w zapomnienie.60 mln zł na niezależne media i organizacje pozarządowe na Białorusi. A kto mordę darł że Niemcy robili to samo przed wyborami.Już zapomniała chołota na stołkach.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)