Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

29 września 2014

„Kcyńska setka a może i więcej…”

fot. Tomasz Zmudziński

fot. Tomasz Zmudziński

Stowarzyszenie Razem dla Gminy Kcynia które reprezentował Daniel Makarewicz (dani-mak1) wspomagany przez Teamem235: Ghost235, Aleksandra235 #oraz Olojan235 zorgani-zowało 27 września imprezę geocachingową „Kcyńska setka a może i więcej…” promującą walory turystyczne, krajobrazowe, przyrodnicze Gminy Kcynia.

Geocaching jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego "geocache") i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Geocaching jest zabawą międzynarodową kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Jej uczestnicy utrzymują ze sobą kontakty i organizują cykliczne spotkania. W Polsce jest obecnie ponad 57 tysięcy żytkowników-poszukiwaczy geocache. Planowana skromna impreza przewidziana początkowo dla lokalnych poszukiwaczy przekształciła się w imprezę międzynarodową.

Bazą wypadową był biesiadnik przy świetlicy w Ludwikowie przy którym miał miejsce początek i zakończenie imprezy- tzw. eventu. Na poszukiwania skrytek stawiły się teamy oraz poszukiwacze z: Iwna, Nakła, Bydgoszczy, Sępólna Krajeńskiego, Tucholi, Warszawy, Poznania, Gdańska, Iławy, Golubia Dobrzynia, Górzna, Brodnicy oraz innych polskich miast. Na imprezę przybyła również reprezentacja niemieckiego geocachingu. Swoją obecnością zaszczyciła nas obecność „gigantów” polskiego geocachingu w osobach (nazwy geocachingowe): soolash, sadekgorzno, abdul65, Bacza. Na rozpoczęcie imprezy, o godzinie 12 zadebiutowało na terenie gminy Kcynia 112 skrytek geocache, co sytuuje ją na pierwszym miejscu w powiecie nakielskim i na czołowych miejscach w kujawsko-pomorskim. Sam powiat nakielski znalazł się dzięki naszej imprezie na 5 miejscu w Polsce pod względem liczby zlokalizowanych na swoim terenie skrytek, za „stolicą” polskiego geocachingu - Górznem (powiat brodnicki), Warszawą, Krakowem oraz powiatem jeleniogórskim, a przed np. Gdańskiem, Wrocławiem itd.

Miło nam również poinformować, że twórca skrytek, członek Stowarzyszenia Razem dla Gminy Kcynia - Daniel Makarewicz (danimak1) jest uwzględniając jego wcześniej założone skrytki numerem 8 w Polsce (na ponad 57 tysięcy polskich użytkowników) jeśli chodzi o ilość założonych skrytek. Drugą ciekawostką jest fakt, że na terenie Gminy Kcynia zadebiutował również założony przez danimak1 EarthCache – kesz geologiczny – jedyny na terenie naszego powiatu oraz powiatów ościennych w promieniu 100 km. (najbliższy jest na peryferiach Poznania oraz w Górznie – 200 km od Kcyni) który jest administrowany przez Amerykańskie Towarzystwo Geologiczne. Na zakończenie imprezy, na zmęczonych poszukiwaczy czekało ognisko z kiełbaskami, bigos oraz kawa.

Prezes Stowarzyszenia Razem dla Gminy Kcynia Tomasz Zmudziński podziękował wszystkim geocacherom za przybycie na event RdGK, podkreślił również, że geocaching dopiero rozwija się w naszej gminie ale dzięki takim ludziom jak Daniel Makarewicz, który jest zapalonym geocacherem i takim imprezom jak „Kcyńska setka a może i więcej…” z pewnością rozwinie skrzydła i rzesza mieszkańców gminy zapała miłością do geocachingu. Podczas imprezy goście wymienili się doświadczeniami, doszło do wymiany ponad 100 TravelBugów (przedmiotów podróżnych) przywiezionych przez poszukiwaczkę z Gdańska z GigaEventu z Monachium, a także traveli przywiezionych przez teamy i innych poszukiwaczy. W skrytkach były poukrywane gadżety promujące Gminę Kcynia oraz powiat nakielski, w które zaopatrzyli się geocacherzy. Pragniemy również podziękować Teamowi235 za pomoc oraz wsparcie swoim doświadczeniem w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Materiał: Tomasz Zmudziński

Oceń artykuł: 51 36

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (5)

    Daniel Makarewicz, w dniu 29-09-2014 21:21:19 napisał:

    Chciałbym dodać, że zamieszczone zdjęcie jest autorstwa p. Krzysztofa Iwanickiego - dziękujemy za udostępnienie.

    odpowiedz

    • -3 (5)

    Goszka, w dniu 01-10-2014 06:26:56 napisał:

    Piękne statystyki tylko szkoda że nie przekładają sie na jakość keszy

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Budowa magazynów
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)