Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2019

Wspólnie można zrobić dużo dobrego. Świąteczna akcja „Witaj Mikołaju”

fot. Z. Wiejaczka

fot. Z. Wiejaczka

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego też młodzi wolontariusze z #Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni, zorganizowali - jak co roku - świąteczną akcję „Witaj Mikołaju" skierowaną do osób potrzebujących z naszej gminy.

W dniu 5.12.2019 uczniowie dostarczyli prezenty osobom potrzebującym z gminy Kcynia. Akcję tę poprzedziły  wielotygodniowe  staranne przygotowania, na które złożyły się: między innymi sobotnio-niedzielne zbiórki pieniędzy przed kościołami pw. św. Michała Archanioła i pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni, przygotowanie i sprzedaż własnych wypieków na terenie szkoły, szkolne akcje zbierania artykułów spożywczych i chemicznych, wspólne zakupy oraz konfekcjonowanie paczek.

Tym razem wręczyliśmy seniorom (wskazanym przez MGOPS) aż 50 paczek i przepiękne bombki - podarowane przez proboszcza Zbigniewa Grzegorzewskiego. Wolontariusze złożyli też świąteczne życzenia i zaprosili obdarowanych mieszkańców Kcyni i osiemnastu okolicznych wsi na uroczystą Wigilię do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki.

W świątecznej akcji uczestniczyli wolontariusze wraz z opiekunem - Wioletą Zymni oraz pani wicedyrektor Joanna Krzoska, nauczyciel religii – ks. Jakub Fotin i absolwentka LO – Marta Nowak, a także pracownicy socjalnymi, panie: Agnieszka Przybylska,  Lidia Pazderska, Anna Mizera, Daria Jaszak, Joanna Małecka i Lucyna Pawlik.

Młodzież w ten grudniowy dzień przeżyła wzruszające chwile. Zwykła wizyta, szczera rozmowa,  wywołały na wielu twarzach radość i prawdziwe łzy szczęścia. To była niezapomniana i  wyjątkowa lekcja życia – uczniowie kolejny raz przekonali się, że  pomaganie ma sens i że wspólnie można  zrobić coś naprawdę dobrego.

Mamy nadzieję, że dla obdarowanych przez nas osób tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą pełne niezapomnianych chwil i radosnych wzruszeń.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję „Witaj Mikołaju” i okazali się ogromną hojnością na rzecz osób będących w potrzebie. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się,  że wśród nas jest naprawdę dużo ludzi o wielkim sercu.

materiał: W. Zymni 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 36 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)