Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2019

Wspólnie można zrobić dużo dobrego. Świąteczna akcja „Witaj Mikołaju”

fot. Z. Wiejaczka

fot. Z. Wiejaczka

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego też młodzi wolontariusze z #Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni, zorganizowali - jak co roku - świąteczną akcję „Witaj Mikołaju" skierowaną do osób potrzebujących z naszej gminy.

W dniu 5.12.2019 uczniowie dostarczyli prezenty osobom potrzebującym z gminy Kcynia. Akcję tę poprzedziły  wielotygodniowe  staranne przygotowania, na które złożyły się: między innymi sobotnio-niedzielne zbiórki pieniędzy przed kościołami pw. św. Michała Archanioła i pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni, przygotowanie i sprzedaż własnych wypieków na terenie szkoły, szkolne akcje zbierania artykułów spożywczych i chemicznych, wspólne zakupy oraz konfekcjonowanie paczek.

Tym razem wręczyliśmy seniorom (wskazanym przez MGOPS) aż 50 paczek i przepiękne bombki - podarowane przez proboszcza Zbigniewa Grzegorzewskiego. Wolontariusze złożyli też świąteczne życzenia i zaprosili obdarowanych mieszkańców Kcyni i osiemnastu okolicznych wsi na uroczystą Wigilię do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki.

W świątecznej akcji uczestniczyli wolontariusze wraz z opiekunem - Wioletą Zymni oraz pani wicedyrektor Joanna Krzoska, nauczyciel religii – ks. Jakub Fotin i absolwentka LO – Marta Nowak, a także pracownicy socjalnymi, panie: Agnieszka Przybylska,  Lidia Pazderska, Anna Mizera, Daria Jaszak, Joanna Małecka i Lucyna Pawlik.

Młodzież w ten grudniowy dzień przeżyła wzruszające chwile. Zwykła wizyta, szczera rozmowa,  wywołały na wielu twarzach radość i prawdziwe łzy szczęścia. To była niezapomniana i  wyjątkowa lekcja życia – uczniowie kolejny raz przekonali się, że  pomaganie ma sens i że wspólnie można  zrobić coś naprawdę dobrego.

Mamy nadzieję, że dla obdarowanych przez nas osób tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą pełne niezapomnianych chwil i radosnych wzruszeń.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję „Witaj Mikołaju” i okazali się ogromną hojnością na rzecz osób będących w potrzebie. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się,  że wśród nas jest naprawdę dużo ludzi o wielkim sercu.

materiał: W. Zymni 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 36 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)