Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 lutego 2019

Turniej Tenisa Ziemnego. Pamięć o Powstańcach

fot.pow

fot.pow

Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego poświęcony 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 r.#, poświęcony pamięci Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 roku i odbył się 10 lutego 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

W Deblowym Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Kcyni z okazji 100. Rocznicy  Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 r.  wzięło udział osiemnastu zawodników - dziewięć par deblowych. Zawodnicy przyjechali m.in. ze Żnina, Łabiszyna, Królikowa, Chodzieży,  Nakła nad Notecią i zawodnicy  z Kcyni.

Zawodnicy na uroczystym otwarciu Turnieju uczcili minutą ciszy Pamięć  Bohaterów Powstańców Powstania Wielkopolskiego roku 1918/1919. Pan Jarek Adamczewski tenisista z Kcyni przygotował i wygłosił, na otwarciu zawodów zebranym zawodnikom i kibicom, prelekcję  z przekazem  sytuacji społeczno- politycznej tamtego czasu i żywą relację opartą na wspomnieniach Powstańców Wielkopolskich, również członków Jego rodziny, z walk  na froncie na odcinku Rynarzewa, Szubina, Nakła-Kcyni, a głownie odcinku  Kcyńskim  frontu walk powstańczych i Kcyni określanej jako  „Brama do Wielkopolski”. Pan Jarek Adamczewski  przywołał zebranym  ofiary poniesione przez Powstańców w trakcie walk z oddziałami niemieckiego okupanta w przywróceniu Wielkopolski kształtującej się wówczas Polsce.  Prelekcję uzupełniły fotogramy z linii frontu przedstawiające Powstańców Wielkopolskich, ich frontowe fortyfikacje i uzbrojenie. Po uroczystym  otwarciu przedstawiciele zawodników reprezentujący miasta sąsiednie Kcyni udali się na Cmentarz Parafialny przy ul. Nakielskiej Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Michała Archanioła w Kcyni,  gdzie zawodnicy oddali hołd Powstańcom Wielkopolskim,  przy pomniku mogile Powstańczej Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 r., którzy zginęli w walkach na froncie,  w walkach pod Kcynią w lutym 1919 r. Zapalono przy pomniku Powstańców Wielkopolskich symboliczny znicz. Turniej poświęcony pamięci Powstańców Wielkopolskich  Polskich Patriotów był obecnie żywą lekcją  pamięci historycznej i patriotycznego upamiętnienia bohaterskiego czynu zbrojnego Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 r.  również przez sport.

Zawodników podzielono na trzy grupy eliminacyjne.
Grupę  „A”  tworzyli:  Piotr Podgórski/Michał Biernacki, Adam Rybicki/Jacek Kiliszewski, Leszek Kromolnicki/Arkadiusz Cieślik.

Grupę  „B”  tworzyli:  Jarosław Adamczewski/Maciej Krzyżanowski, Andrzej Kowalski/Mirek Pezacki, Marcin Kruszelnicki/Kacper Kruszelnicki.

 Grupę  „C”  tworzyli:  Łukasz Ficek/Marcin Paszkiet,  Ryszard Posadzy/Marcin Jezierski, Mateusz Kania/Daniel Bembnista .

Mecze półfinałowe - wyniki:
P. Podgórski/M. Biernacki - R. Posadzy/M. Jezierski 9:4.
J. Adamczewski/M. Krzyżanowski - M. Kania/D. Bębnista 9:5.

Mecze o 3 miejsce - wynik
R. Posadzy/M. Jezierski – M. Kania/D. Bembnista 3:9.

Finał – wynik :
J. Adamczewski/M. Krzyżanowski – M. Biernacki/ P. Podgórski 6:9.

 Organizatorem turnieju był Burmistrz Kcynia i Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „NASZ KORT”.     

materiał: Ryszard Hanioszyn

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

    

Oceń artykuł: 15 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)