Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 lipca 2019

Siłownia plenerowa w Dziewierzewie. Pozyskano kolejny grant

fot. Maria Łyszczarz

fot. Maria Łyszczarz

Stowarzyszenie "Razem dla Dziewierzewa" po raz trzeci z sukcesem# pozyskało grant w otwartym konkursie ofert 4/2019 Powiatowa odnowa wsi, dzięki czemu zrealizowało projekt pn. "Nasza siłownia - miejscem bezpiecznej rekreacji mieszkańców".

Przypomnijmy, że dzięki realizacji zadania na terenie Zespołu Szkół w  Dziewierzewie, w dniu 22 sierpnia 2017 roku oddana została do użytku 4-elementowa siłownia zewnętrzna. Całość projektu opiewała na kwotę 12.462 zł z czego wkład rzeczowy partnerów to 5.000 zł. Dotacja Powiatu nakielskiego wyniosła 5.580 zł.

W 2018 roku z dotacji powiatu wynoszącej 4.000 zł i udziale środków własnych wynoszących 4.580 zł udało się dołożyć kolejne 3 elementy siłowni. Przy siłowni stanęły również parkowe ławeczki. Tegoroczny projekt polegał w głównej mierze na poprawie estetyki miejsca oraz zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa. Dzięki  tegorocznemu projektowi pozyskaliśmy 6000 zł z Powiatu Nakielskiego. Nie zawiedli nas stali partnerzy dorzucając łącznie 4.500 zł. Pozwoliło to na położenie kostki pol-bruk pod całym terenem naszej siłowni.

Partnerami projektu od samego początku byli: Szkoła Podstawowa w  Dziewierzewie oraz działająca przy szkole Rada Rodziców, jak i Rada sołecka, która zapewniła środki z funduszu sołeckiego. Dziękujemy! Jesteśmy dumni, że nasza wieś posiada nowy, estetyczny i bezpieczny obiekt. Chcemy podkreślić ,że aplikujemy skutecznie o środki grantowe z konkursów w Gminie Kcynia, jak i w Powiecie Nakielskim. Staramy się, aby jak najlepiej je wykorzystać, a po realizacji projektów pozostał trwały ślad naszej działalności.

Dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańcy mogą korzystać z zamontowanych w centrum wsi urządzeń rekreacyjno-sportowych. Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej. Są doskonałą alternatywą dla treningów wykonywanych w domu czy na siłowni. Nie dość, że pozwalają cieszyć się efektami systematycznej pracy, to umożliwiają spotkania ze znajomymi, mogą stanowić wspólną motywację do aktywności fizycznej oraz oddychanie świeżym powietrzem. Są również znakomitym sposobem na rozładowanie stresu, negatywnych emocji, czy po prostu miłe i pożyteczne spędzenie wolnego czasu.

Materiał: Maria Łyszczarz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)