Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2019

Przystań w Kolorze Blue. Ile kosztowała sztandarowa impreza powiatu?

fot. archiwum

fot. archiwum

13 lipca tego roku odbyła się już# ósma edycja największej imprezy organizowanej przez powiat nakielski, która i tym razem przyciągnęła dużą publiczność.

Tego dnia na scenie można było zobaczyć i usłyszeć Wiktorię Volmuller, mrotecki zespół FRESH oraz zespół GooseBumps ale gwiazdą wieczoru był bardzo popularny w Polsce zespół Enej. Na uczestników imprezy czekało wiele innych atrakcji, zarówno dla tych młodszych, jak i starszych osób. Trudno znaleźć osoby wypowiadające się negatywnie o tegorocznej imprezie. Organizatorzy mogą więc mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy.

W minionych latach scena nakielskiej mariny gościła wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej, takich jak Ania Wyszkoni, Kamil Bednarek, Patrycja Markowska, Mesajah, Monika Brodka, Cleo oraz Andrzej Piaseczny. Występy takich artystów wiążą się z odpowiednio wysokimi wynagrodzeniami. za koncert Cleo podczas 6. edycji imprezy organizatorzy musieli zapłacić prawie 25 tys. zł, natomiast całkowity koszt organizacji imprezy wyniósł wówczas prawie 78 tys. zł. Jeszcze większym kosztem był ubiegłoroczny występ Andrzeja Piasecznego na który przeznaczono ponad 39 tys. zł, a łączna kwota jaką wydano na organizację imprezy przekroczyła 100 tys. zł. Można zauważyć, że co roku koszty organizacyjne wzrastają bo za tego roczny koncert zespołu Enej zapłacono nieco ponad 54 tys. zł. A po doliczeniu hotelu i cateringu dla artystów, kompleksowego przygotowania sceny, telebimu z kamerą, agregatu, konferansjera, DJ-a oraz obsługi terenu koszty te wzrosły do prawie 87 tys. zł. Powiat nakielski dodatkowo musiał zapłacić łącznie prawie 16 tys. zł za występy artystów suportujących.

Impreza pociągneła również inne koszty: stoisko z animacjami dla dzieci kosztowało 2 tys. zł, zabezpieczenie medyczne i ratownikami na wodzie 1 tys. 750 zł, ochrona ok. 7 tys. 300 zł, ogrodzenie i płotki wraz z toaletami przenośnymi ok. 6 tys. 200 zł, pokaz fajerwerków nieco ponad 5 tys. 500 zł. Dodatkowo opłaty autorskie ZAiKS za występy wszystkich artystów przekroczyły 7 tys. 300 zł, a na promocję wydarzenia wydano prawie 500 zł. Podsumowując całkowity koszt wydarzenia wyniósł dokładnie 133 tys. 289 zł, jest to o ponad 55 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. Warto jednak podkreślić, że na ostateczną cenę organizacji imprezy składają się nie tylko koszty związane z występami artystów, ale także od szeregu innych rzeczy podnoszących atrakcyjność wydarzenia, których w bieżącym roku absolutnie nie brakowało.

Oceń artykuł: 5 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (16)

  Pan Pe, w dniu 17-08-2019 12:41:46 napisał:

  na gowna to pieniązki maja zawsze

  odpowiedz

  • 21 (23)

  ramirezwss, w dniu 17-08-2019 12:43:48 napisał:

  Wyremontować amfiteatr to koszty wynajmu płotów i toalet odejdą, poza tym amfiteatr jest miejscem akustycznym i dźwięk w nim lepiej brzmi niż na łące

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (11)

  baska, w dniu 17-08-2019 16:09:07 napisał:

  Kiedy przyjedzie Madonna, albo Sting?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (13)

  WiesMac, w dniu 17-08-2019 21:28:10 napisał:

  Ładnie ktoś własną kieszeń wypycha pieniędzmi podatników. Ta cała przystań to jakiś kurw. żart ceny jak na molo w Sopocie a obsługa klienta jak w klubie wiejskim. Może powiat powinien zorganizować nowy przetarg na prowadzenie lokalu na przystani bo obecni to chyba rzucili się z chama na pana

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  Sam on , w dniu 17-08-2019 22:17:34 napisał:

  Co z amfiteatrem ?

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Kardynalen, w dniu 17-08-2019 22:22:31 napisał:

  Ile kosztowała oeieczka na Mroteckim rynku?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (6)

  nakielanin, w dniu 17-08-2019 23:03:19 napisał:

  Co się stało że w tym roku koszty aż tak wzrosły od ubiegłego? Szok

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  Nakieł, w dniu 17-08-2019 23:33:09 napisał:

  A czy to ważne ile kosztowało? Starostwo chociaż raz do roku zorganizuje i oplaci artystów pomimo tego że nią ma skąd czerpać pieniędzy bo mało źródeł dochodów a wszyscy tylko chcą coś dostawać. Gmina ma dużo więcej źródeł dochodów a co robi? Zadłuża gminę co raz bardziej

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Obserwator, w dniu 18-08-2019 08:41:03 napisał:

  tymi dębami co suchy powinien się zainteresować ziobro

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Internauta, w dniu 19-08-2019 12:23:22 napisał:

  Kolejny kwiatek... Co oznacza słowo "tego roczny"? W każdym artykule błędy, błędy, błędy!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zabiegi dla panów
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Tonery Directions
27PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Botox
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)