Dziś mamy 19 czerwca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
28 maja 2018

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Orzeł Kcynia urządził sobie ostre strzelanie

W 19 kolejce rozgrywek B – klasy, piłkarzom Orła Kcynia nadarzyła się doskonała okazja do # zdobycia pierwszych 3 punktów w rundzie wiosennej. Piłkarze wybrali się do Głogówca na mecz z ostatnią w tabeli Falą.

W poprzedniej kolejce przyszło przełamanie i kcynianie zdobyli swoje pierwsze punkty w rundzie wiosennej tegorocznych rozgrywkach. Zawodnicy postanowili pójść za ciosem i do Głogówca pojechali z myślą zdobycia kompletu punktów. Poszło nadspodziewanie łatwo, a piłkarze urządzili sobie prawdziwy festiwal bramkowy. Już w 4 minucie, Orzeł wyszedł na prowadzenie. Zimną krew w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Fali zachował Jakub Kiełtyka i umieścił piłkę w bramce. W 12 minucie, prowadzenie podwyższył Hubert Napierała, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Miejscowi popełniali kolejne błędy, które przyjezdni skrzętnie wykorzystywali. Swoje bramki dołożyli odpowiednio Oskar Frydrych i Łukasz Pyszczyński. Nie lada wyczynem popisał się Dawid Laskowski, który w 6 minut skompletował klasycznego hat – tricka. Pewne prowadzenie siedmiona bramkami, nie zaspokoiło kcyńskich zawodników. Drugie 45 minut to ciągła dominacja i dobijanie rywala. 3 minuty po rozpoczęciu, po raz drugi w tym meczu, gola zdobył Frydrych. W międzyczasie, po nieporozumieniu w defensywie Orła, Fala strzeliła bramkę honorową. W 70 minucie, dobrym, a przede wszystkim celnym strzałem odpowiedział Tomasz Paprocki. Między 73 a 75 minutą, hat – tricka skompletował, ten, który rozpoczął strzelanie, czyli Jakub Kiełtyka. Ostatecznie licznik bramek stanął na 14. Orzeł przełamał się w najlepszym możliwym momencie i w stylu, który daje nadzieję na punkty w kolejnych spotkaniach w rundzie wiosennej.

Fala Głogówiec – Orzeł Kcynia 1:14 (0:7)

Bramki: Jakub Kiełtyka 3, Dawid Laskowski 3, Oskar Frydrych 2, Tomasz Paprocki 2, Łukasz Pyszczyński, Łukasz Czyż, Hubert Napierała, Adrian Dziejak