Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

31 grudnia 2018
Kulturalne podsumowanie 2018 roku

Mieszkańcy powiatu lubią dobrą zabawę. Takiej nie brakowało!

fot. archiwum

fot. archiwum

To, co lubią mieszkańcy powiatu nakielskiego, to z pewnością koncerty i występy kabaretów, # szczególnie tych znanych w całej Polsce. W dobiegającym końca roku odbyło się ich kilka. Kogo gościliśmy w naszych skromnych progach? Przypominamy co się działo!

"Ranny ptaszek" wywołał salwy śmiechu
Zgodnie z zapowiedzią, przedstawienie wywoływało niewymuszone salwy śmiechu wśród licznie zgromadzonej widowni, ale prowadziło także do wzruszeń i niejednokrotnie skłaniało do refleksji. To sztuka tak naprawdę dla par - tych z krótszym i dłuższym stażem. Przed kcyńską publicznością zaprezentowali się aktorzy dobrze znani ze szklanego ekranu. Główną rolę kobiecą zagrała Barbara Bursztynowicz. na scenie zaprezentowali się także Włodzimierz Matuszak, Wojciech Wysocki i Tomasz Ciachorowski.

Grupa MoCarta w kościele pw św Wawrzyńca
Kwietniowy koncert był ucztą dla naszego oka i ucha. Muzycy z tego znanego kwartetu smyczkowego udowodnili, że muzyka poważna może być zagrana na wesoło, a muzyka popularna grana na instrumentach smyczkowych również brzmi doskonale.
Artyści tworzą na scenie prawdziwe show i pokazują, że jeśli człowiek ma muzykę w sercu to do gry nie potrzebuje drogich instrumentów. Panowie dali popis grając na nadmuchanym balonie czy za pomocą piłki i rakietki do tenisa stołowego. Cały występ przeplatany był śmiesznymi anegdotami.

Stachursky rozruszał amfiteatr
Tłumy mieszkańców Nakła i okolic bawiły się w rytm przebojów Stachurskiego. Koncert odbył się w nakielskim amfiteatrze. Publiczność miała okazję usłyszeć na żywo utwory takie jak ESSA czy Kieliszki, ale nie zabrakło także hitów z dawnych lat takich jak Czuje i wiem, Zostańmy razem, które można było usłyszeć w nowych aranżacjach. Publiczność świetnie się bawiła, a pogoda również dopisała.

Sławomir zachwycił publiczność

Prawdziwe oblężenie przeżywał nakielski amfiteatr, gdzie królowała tego majowego dnia muzyka disco polo. Na scenie pojawiły się znane w całej Polsce muzyczne zespoły. Prawdziwy bombą miała być gwiazda wieczoru, twórca hitu „Miłość w Zakopanem” - najpopularniejszej polskiej piosenki ostatnich miesięcy, która na serwisie YouTube ma już ponad 155 mln wyświetleń! Mowa tu oczywiście o Sławomirze, który tradycyjnie wystąpił na scenie ze swoją żoną Magdaleną „Kajrą” Kajrowicz-Zapałą oraz zespołem „Trzymamy się Zapały”. Poza swoim największym przebojem, zgromadzeni w amfiteatrze mieszkańcy Nakła i okolic usłyszeli również piosenki „Ty mała znów zarosłaś”, „Megiera” oraz „Ni mom hektara”. Publiczność była zachwycona. Koncert Disco nad Notecią vol. 3 można zaliczyć do udanych imprez, a świadczy o tym chociażby ilość osób bawiących się tego dnia w nakielskim amfiteatrze

Andrzej Piaseczny gwiazdą Przystani w Kolorze Blue
Przystań w Kolorze Blue była organizowana przez powiat nakielski już 7 raz. W tym czasie Przystań odwiedziło wiele gwiazd. Do grona tych artystów dołączył Andrzej Piaseczny, który był gwiazdą tegorocznej edycji Przystani w Kolorze Blue. Andrzej Piaseczny, który popularność zyskał już w latach 90', mimo upływu lat, nadal utrzymuje wysoką popularność, a hity takie jak „Śniadanie do łóżka”, „Chodź, przytul przebacz” czy „Niecierpliwi” zna chyba większość polaków. Występ Andrzeja Piasecznego przypadł do gustu nakielskiej publiczności, która wspólne z artystą śpiewała i tańczyła do śpiewanych przez niego piosenek. W dniu rozpoczęcia imprezy, cały kraj obiegła smutna informacja o śmierci Olgi Sipowicz - wokalistki zespołu Maanam, szerszej publiczności znanej jako „Kora”.

Piękni i Młodzi rozśpiewali publiczność
11 sierpnia odbył się koncert zespołu Piękni i Młodzi. Zespół został założony w 2012 roku przez małżeństwo Magdalenę i Dawida Narożnych, którzy zaprosili do współpracy Daniela Wilczewskiego. Piękni i Młodzi z okazji 625-tych urodzin Mroczy zagrali tego dnia swoje największe przeboje, takie jak: „Niewiara”, „Tak już bez ciebie” czy „Ona jest taka cudowna”. Publiczność licznie zgromadziła się przed sceną, by śpiewać wspólnie z wokalistami. Nie brakowało również oddanych fanów zespołu, którym znane były niemalże wszystkie piosenki ich ulubionej formacji. Po zakończeniu koncertu, wokalistka Magdalena Narożna zeszła ze sceny, by poświęcić trochę czasu publiczności, pozując do wspólnych zdjęć z fanami oraz podpisując autografy. Koncert cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Mroczy i okolic.

Szanty zabrzmiały na mroteckim rynku
Szanty to XVIII i XIX-wieczne pieśni pracy, śpiewane na żaglowcach. Ich głównym celem była synchronizacja czynności wykonywanych podczas pracy przez grupy żeglarzy. Miały zastosowanie wówczas, gdy w danym momencie trzeba było w jednej chwili użyć siły wielu osób. Ich śpiewanie umilało także wykonywanie monotonnych, bardzo długich, lecz rytmicznych czynności. Tego rodzaju pieśni zabrzmiały również w Mroczy podczas 6 dnia obchodów urodzin miasta. Jako pierwsi zaprezentowali się Maciej Białczyk wraz z zespołem „PILERSI”. Wystarczyło kilka utworów, by widownia zaczęła tupać nogami w rytm poszczególnych piosenek. W dalszej kolejności na scenie pojawił się zespół „WŁASNY PORT”, który rozpoczął drugą część wspólnego szantowania na mroteckim rynku. Publiczności szanty bardzo przypadły do gustu, a dowodem na to były gromkie brawa po każdym występie oraz wspólne śpiewanie z artystami.

Eleni gwiazdą wieczoru – publiczność śpiewała jej największe przeboje

Cztery dni po koncercie Pięknych i Młodych na mroteckim rynku wystąpiła Helena Tzoka, powszechnie znana jako Eleni. Ta piosenkarka greckiego pochodzenia sławę zyskała już blisko 40 lat temu, a piosenki takie jak „Miłość jak wino” czy „Muzyka twoje imię ma” są znane słuchaczom w różnym wieku. Koncert Eleni cieszył się niebywałym powodzeniem, a publiczność wspólnie z artystką śpiewała jej największe przeboje.

Gościem specjalnym był Tercet Egzotyczny
We wrześniu w Sucharach, w czasie odbywających się gminnych dożynek wystąpił Tercet Egzotyczny. Jest to jeden z najstarszych działających polskich zespołów muzycznych (założony w 1963 roku). Zespół prezentuje muzykę w stylu latynoamerykańskim, a rolę wokalistki od samego początku istnienia zespołu pełni Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Tercet Egzotyczny zagrał swoje największe przeboje, robiąc ogromne wrażenie na widowni.

Cezary Pazura rozbawił widownię do łez
Cezary Pazura to polski aktor teatralny i filmowy, który trzykrotnie został laureatem nagrody „Złota Kaczka” dla najlepszego polskiego aktora. Artysta zyskał popularność grając w ponad 60 polskich filmach, takich jak „Killer”, „Chłopaki nie płaczą”, „Kariera Nikosia Dyzmy” czy „Sztos”. Wiele osób kojarzy go również z roli policjanta z serialu komediowego „13 Posterunek”. Sukcesy osiągał również jako komik oraz artysta kabaretowy. W hali widowiskowo-sportowej w Mroczy zjawili się Ci wszyscy, którzy cenią sobie talent artysty. Dzięki połączeniu ciekawych opowieści ze sporą dawką humoru oraz sytuacyjnym żartom i trafnym uwagom, Cezary Pazura potrafił rozbawić widownię do łez. Występ kabareciarza przypadł do gustu mroteckiej publiczności – cieszę się, że mogłam tu być i zobaczyć go na żywo. To jeden z moich ulubionych aktorów – mówiła jedna z  fanek artysty.

Niezapomniany koncert Edyty Geppert
10 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Mroczy w ramach imprezy pn. „Jesienna Zaduma”, pojawiła się piosenkarka Edyta Geppert. Na koncert Edyty Geppert przyszło wielu mieszkańców Mroczy i okolic. Była to doskonała okazja do posłuchania na żywo tej słynnej literackiej piosenkarki, która po raz pierwszy szerszej publiczności zaprezentowała się już w 1984 roku, zdobywając I nagrodą na V Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix XXI Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Spokojne i nastrojowe piosenki wykonywane przez Edytę Geppert, takie jak: „Och życie, kocham cię nad życie” były nagradzane przez mrotecką publiczność gromkimi brawami.

 

 

Oceń artykuł: 29 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (7)

    Szubin, w dniu 01-01-2019 15:53:29 napisał:

    Czytam artykuł o Panu Sebastianie Halasie. Walcz z nimi Panie Sebastianie. Nie odpuszczaj. Niech ten co zrobił tobie krzywdę odpowie za swoje działanie. Wszyscy wiemy o kim mowa. Ten człowiek kolejny raz popełnił błąd. I musi ponieść tego konsekwencje. Skandal. Sąd wydał wyrok. Sąd uznał Pana rację. To trzeba na poziomie powiatu wyjaśnić. Odpowiedzialny musi ponieść konsekwencje. Tak. Konsekwencje.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)