Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

22 maja 2019

„Certyfikacja”. Kolejna klasa wojskowa przystąpiła do egzaminu

fot.pow

fot.pow

Dnia 21 maja br. na strzelnicy Bractwa Strzeleckiego w Szubinie – Partnera szkoły# oraz miejskim parku rekreacyjnym „Wesółka” uczniowie klasy wojskowej III TL z ZSP im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, kończący dodatkowy przedmiot edukację wojskową poddani zostali sprawdzianowi z wiedzy praktycznej i teoretycznej tzw. „Certyfikacji” realizowanego przez okres 3 lat nauki w Technikum w/w przedmiotu.

Egzamin obejmował strzelanie z karabinu i pistoletu boczny zapłon, znajomość wiedzy i zagadnień z terenoznawstwa i łączności radiowej oraz przewodowej, pierwszej pomocy,  Regulamin Ogólny SZ RP i elementy musztry SZ RP – występowanie w roli dowódcy drużyny, znajomość stopni wojskowych, meldunek składany przełożonemu przed rozpoczęciem zajęć, zameldowanie się do egzaminu, przestrzeganie przepisów ubiorczych, itp.

W skład komisji egzaminacyjnej weszli: Leszek Jaśkowiak – Kierownik szubińskiego Oddziału Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Sportowo Kolekcjonerskiego GWARD, mjr w st. spocz. Witold Błasiak i Piotr Jamróg – członkowie w/w Stowarzyszenia, „zaprzyjaźniony” z ZSP kpr. Bartłomiej Łukomski z 1 blog „Ziemi Nakielskiej”, wychowawca klasy Aneta Szudy  i nauczyciel w/w przedmiotu – koordynator przedsięwzięcia mjr rez. Jarosław Odrobiński. Dodatkowo działania komisji wsparli uczniowie klasy, którzy po skończeniu 16 – dniowego szkolenia podstawowego i złożeniu przysięgi wojskowej zostali żołnierzami Terytorialnej Służby Wojskowej 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo” w Toruniu Martyna Gwardzik, Paweł Meller i Hubert Urbanowicz. To dzisiejsze końcowe zaliczenie będzie podstawą do wręczenia uczniom we wrześniu br. podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 „Certyfikatu” za ukończenie szkolenia ogólnowojskowego w ramach przedmiotu edukacja wojskowa.

Podczas realizacji tego przedsięwzięcia nasze działania „lustrowali” Dyrektor ZSP P. Alicja Jaśkowiak, której towarzyszył Wicestarosta Powiatu Nakielskiego P. Tomasz Miłowski, następnie już na zakończenie przy ognisku i pieczonych kiełbaskach swoja obecnością zaszczyciła nas Poseł RP Pani Ewa Kozanecka w asyście radnej Rady Miejskiej w Szubinie Pani Karoliny Domżały Kaczmarek. 

Dziękujemy Partnerom szkoły: Bractwu Strzeleckiemu w Szubinie na czele z Prezesem Andrzejem Kokocińskim, Oddziałowi KSSK GWARD w Szubinie wspomnianym powyżej naszym Partnerom i Przyjaciołom, za osobiste wsparcie i poświęcony czas, udostępnienie strzelnicy, jak również niezbędnego sprzętu i broni oraz Urzędowi Miejskiemu w Szubinie na czele z Burmistrzem P. Mariuszem Piotrkowskim za użyczenie przyległego do strzelnicy parku miejskiego  „Wesółka”.

 materiał: Agnieszka Bubczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 23 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)