Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

"Żywy album historii". Zakończono realizację projektu

fot. Maria Łyszczarz

fot. Maria Łyszczarz

Stowarzyszenie "Razem dla Dziewierzewa” zakończyło realizację projektu # pn. „Żywy album przyrody” obejmującego wyjątkowe prelekcje przyrodnicze w czterech szkołach podstawowych, przeprowadzone przez miłośnika, fotografa, pasjonata przyrody p. Jurka Napierałę.

Kolejnym etapem przedsięwzięcia był konkurs fotograficzny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych gminy Kcynia. Cele konkursu:
- ukazanie przyrody, jako elementu krajobrazu i środowiska życia,
- odkrywanie, dokumentowanie i zgromadzenie najciekawszych fotografii ukazujących miejsca o atrakcyjnych walorach przyrodniczych,
- zwrócenie uwagi na uroki przyrody, poprzez prezentację prac fotograficznych, ich propagowanie w wydawnictwach i materiałach promocyjno – reklamowych,
- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,
- stworzenie wśród dzieci i młodzieży odpowiedniego poziomu świadomości ekologicznej rozumianej jako wiedza, poglądy i wyobrażenia ludzi o środowisku przyrodniczym i jego ochronie,
- propagowanie sztuki fotograficznej, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Na konkurs wpłynęły 44 prace, które ocenione zostały przez komisję konkursową. Liczyła się pomysłowość, jakość fotografii oraz powiązanie z tematyką konkursu. W dniu 13 czerwca 2019 r., na sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kcyni, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w którym udział wzięli Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga oraz prezes Stowarzyszenia Razem dla Dziewierzewa p. Maria Łyszczarz.

Burmistrz docenił trud włożony w wykonanie prac, gratulował uczestnikom pomysłów i tego, że znaleźli czas aby wziąć udział w konkursie. Dziękował p. Marii Łyszczarz za pomysł na projekt, który nie tylko niósł wartości edukacyjne, ale wiązał się również z odciągnięciem uczniów od komputerów, komórek i innych elektronicznych gadżetów. Życzył wszystkim bezpiecznych i zdrowych wakacji spędzonych w jak największej mierze na świeżym powietrzu, wśród przyrody.

Zwycięskie zdjęcie wykonała – Antonina Wcisło (SP Rozstrzębowo), miejsce II zajął Wojciech Rosiak (SP Mycielewo), miejsce III przypadło w udziale Sebastianowi Staneckiemu (SP Sipiory). Wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie pen-drivy, a na koniec słodki poczęstunek w postaci pysznych lodowych deserów z firmy Roka Kcynia.

materiał: Maria Łyszczarz/Stowarzyszenie Razem dla Dziewierzewa

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)