Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

"Żywy album historii". Zakończono realizację projektu

fot. Maria Łyszczarz

fot. Maria Łyszczarz

Stowarzyszenie "Razem dla Dziewierzewa” zakończyło realizację projektu # pn. „Żywy album przyrody” obejmującego wyjątkowe prelekcje przyrodnicze w czterech szkołach podstawowych, przeprowadzone przez miłośnika, fotografa, pasjonata przyrody p. Jurka Napierałę.

Kolejnym etapem przedsięwzięcia był konkurs fotograficzny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych gminy Kcynia. Cele konkursu:
- ukazanie przyrody, jako elementu krajobrazu i środowiska życia,
- odkrywanie, dokumentowanie i zgromadzenie najciekawszych fotografii ukazujących miejsca o atrakcyjnych walorach przyrodniczych,
- zwrócenie uwagi na uroki przyrody, poprzez prezentację prac fotograficznych, ich propagowanie w wydawnictwach i materiałach promocyjno – reklamowych,
- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,
- stworzenie wśród dzieci i młodzieży odpowiedniego poziomu świadomości ekologicznej rozumianej jako wiedza, poglądy i wyobrażenia ludzi o środowisku przyrodniczym i jego ochronie,
- propagowanie sztuki fotograficznej, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Na konkurs wpłynęły 44 prace, które ocenione zostały przez komisję konkursową. Liczyła się pomysłowość, jakość fotografii oraz powiązanie z tematyką konkursu. W dniu 13 czerwca 2019 r., na sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kcyni, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w którym udział wzięli Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga oraz prezes Stowarzyszenia Razem dla Dziewierzewa p. Maria Łyszczarz.

Burmistrz docenił trud włożony w wykonanie prac, gratulował uczestnikom pomysłów i tego, że znaleźli czas aby wziąć udział w konkursie. Dziękował p. Marii Łyszczarz za pomysł na projekt, który nie tylko niósł wartości edukacyjne, ale wiązał się również z odciągnięciem uczniów od komputerów, komórek i innych elektronicznych gadżetów. Życzył wszystkim bezpiecznych i zdrowych wakacji spędzonych w jak największej mierze na świeżym powietrzu, wśród przyrody.

Zwycięskie zdjęcie wykonała – Antonina Wcisło (SP Rozstrzębowo), miejsce II zajął Wojciech Rosiak (SP Mycielewo), miejsce III przypadło w udziale Sebastianowi Staneckiemu (SP Sipiory). Wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie pen-drivy, a na koniec słodki poczęstunek w postaci pysznych lodowych deserów z firmy Roka Kcynia.

materiał: Maria Łyszczarz/Stowarzyszenie Razem dla Dziewierzewa

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)