Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2019

Zwrot podatku akcyzowego. Można składać wnioski

fot. MRiRW

fot. MRiRW

Rozpoczął się drugi termin składania wniosków o zwrot podatku # akcyzowego, który będzie trwał do 2 września br.

Producenci rolni ubiegający się o zwrot podatku akcyzowego powinni złożyć wniosek do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w ich posiadaniu lub współposiadaniu. Do wniosku należy załączyć faktury albo ich kopie, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego za okres 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia tego wniosku.  

Rolnicy ubiegający się o zwrot podatku w odniesieniu do bydła powinni dołączyć także dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w ich posiadaniu wg stanu na 31 grudnia 2018 r. 

Producent rolny może ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła w pierwszym lub drugim terminie danego roku. W związku z tym organ wydający decyzję, do którego rolnik już w pierwszym terminie złożył dokument o liczbie DJP bydła nie powinien żądać przedłożenia kolejnego dokumentu przy składaniu przez tego producenta wniosku również w drugim terminie.

Wypłata producentom rolnym zwrotu podatku akcyzowego nastąpi w terminie od 1 do 31 października 2019 r.

materiał: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (6)

  antypislamista, w dniu 11-08-2019 20:21:30 napisał:

  no co tutaj jest grane ? ten portal stał się tubą propagandową rządu, same materiały propagandowe różnych ministerstw. Normalnie tvpis info, tfuu...

  odpowiedz

  • 2 (2)

  ja, w dniu 11-08-2019 20:46:46 napisał:

  dokładnie!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  panicz, w dniu 12-08-2019 07:29:08 napisał:

  no nareszcie bo w tym roku sporo mi ropy poszlo,ciekawe co kaczyński mial na mysli, mówiąc ze szykuje program pomocy dla nas rolników. przydało by sie bo w sasiedniej wsi jest 5ha w kawałku z II klasą.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  były rolnik, w dniu 12-08-2019 21:19:38 napisał:

  ja bym im wszystkim dał dopłaty.synalki bambrów rozpierdzielają się furami na ropę którą powinni wlać do ciągnika.jak zabraknie i musi kupić w cpn-ie to wielki płacz i lament. poza tym sprzedają na lewo. rząd powinien coś z tym zrobić.a tylko dawać rolnikom.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż gorącymi kamieniami
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Przewóz krajowy
Remonty mieszkań
Oczyszczanie twarzy
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)