Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2019

Zmarł Tadeusz Przyborowski. W piątek odbędzie się pogrzeb

fot. pow.

fot. pow.

10 grudnia otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci Tadeusza Przyborowskiego.

Śp. Tadeusz Przyborowski odszedł dzisiaj rano, miał 92 lata. Był emerytowanym nauczycielem i wieloletnim dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych w Samostrzelu, a także społecznym kustoszem Pałacu w Samostrzelu.

Msza pogrzebowa odbędzie się w najbliższy piątek 13 grudnia o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Wojciecha w Sadkach, następnie zmarły pochowany zostanie na cmentarzu w Sadkach.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (10)

  Mieszkaniec Samostrzela , w dniu 10-12-2019 19:15:14 napisał:

  Opiekun Pałacu w Samostrzelu Bnińskich ...ciekawe kto teraz zajmie się opieką nad pałacem aby nie został całkowicie zdewastowany ...smutne

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 7 (11)

  Beata, w dniu 10-12-2019 20:35:29 napisał:

  Wspaniały człowiek, charyzmatyczny nauczyciel.... Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

  odpowiedz

  • 2 (4)

  rm, w dniu 10-12-2019 21:26:50 napisał:

  Wspaniały człowiek, nauczyciel,pasjonat pałacu w Samostrzelu.ponieslismy wielka stratę. Rodzinie wyrazy współczucia, wieczny odpoczynek racz mu dać Panie (*)(*)(*)

  odpowiedz

  • 2 (6)

  zorka5, w dniu 10-12-2019 23:19:03 napisał:

  Miałem to szczęście poznać P. Tadeusza bliżej. Wspaniały człowiek, wielkiego serca! Opowiadał mi o ciężkich latach okupacji, o pałacu i o swoim życiu. Bardzo wielka strata i ogromny żal!

  odpowiedz

  • -1 (5)

  czytelniczka, w dniu 11-12-2019 08:15:27 napisał:

  Wspaniały człowiek!!!!Wyrazy współczucia dla bliskich!!!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  O. Dariusz Godawa, w dniu 11-12-2019 21:08:11 napisał:

  Nasz najukochańszy (z panem Marianem Darulem) wychowawca. Wielokrotnie po maturze odwiedzałem go w jego domu. Wspaniały dyrektor, wychowawca, przyjaciel. Zawsze uśmiechnięty, z sercem na ręku. Święty człowiek ! Jak wczoraj napisał mi Wojtek Puchalski - uwielbialiśmy go wszyscy. Do zobaczenia w niebie Kochany panie psorze ! My jeszcze musimy się postarać, ale ty już tam na pewno jesteś. Póki co będzie nam Ciebie bardzo bardzo brak ! Modli się za ciebie cała VH - matura 1980, Msze świętą za Ciebie odprawia Darek Godawa - Yaounde - Cameroun - Afrique

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Klonowski - Elbląg, w dniu 13-12-2019 23:13:50 napisał:

  R & P {*} Wyjątkowo gościnny i życzliwy człowiek ! Wielki pasjonat pałacu w Samostrzelu.Miałem przyjemność poznać Pana Tadeusza.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż gorącymi kamieniami
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rolery - mezoterapia skóry
Budowa domu pod klucz
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1099PLN PROMOCJAPLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)