Dziś mamy 1 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

26 października 2021

Złote Pasmo dla chóru „Akatyst” z Kcyni. Nie był to jedyny sukces

fot. UM w Kcyni

fot. UM w Kcyni

XIII Ogólnopolski Turniej Chórów o Kryształowe Serce# Chełmińskiej Jesieni odbył się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie. Przewodniczącym komisji konkursowej był prof. dr hab. Andrzej Ryłko, a członkami: prof. dr hab. Arkadiusz Kaczyński,prof. dr hab. Monika Bachowska i Michał Rajewski.

Kcyński Chór „Akatyst” z Kcyni z dyrygentką Agnieszką Maciejewską wyśpiewał Złote Pasmo zdobywając tym samym nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Wielkie gratulacje! Najlepszym dyrygentem została: Agnieszka Maciejewska - Chór „Akatyst” z Kcyni - nagroda dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. G.G. Gorczyckiego w Chełmnie Mieczysława Żelazko.

Udział w Turnieju był możliwy dzięki otrzymanemu wsparciu w ramach konkursu ofert Gminy Kcynia. Projekt Parafii Rzymskokatolickiej p.w. WNMP w Kcyni pn. „Warsztaty oraz wyjazd chóru Akatyst na konkurs Chóralny” uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu w obszarze kultura i dziedzictwo narodowe.

Materiał: Anna Duda-Nowicka - UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)