Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

10 października 2017

Zieloni Zalesie w sztosie. Kolejna drużyna musiała uznać wyższość lidera rozgrywek

7 kolejek i 7 zwycięstw Zielonych Zalesie w nowym sezonie. Orion Dziewierzewo również #nie znalazł sposobu na urwanie punktów liderowi tabeli. Czy to zapowiedź walki o awans?

Zieloni Zalesie w trakcie przerwy letniej ciężko pracowali na treningach i jak widać było warto. Nikt jednak nie spodziewał się jednak aż tak dobrego startu. Seria zwycięstw usadowiła zalesian na miejscu lidera, który w 7 kolejce wybrał się do Dziewierzewa. Miejscowy Orion, mimo, że jak dotąd nie spisuje się najlepiej wydawał się być trudnym przeciwnikiem. Niestety przed meczem było wiadomo, że o kolejne zwycięstwo Zieloni nie stoczą ciężkiego boju. Gospodarze przystąpili do meczu bardzo osłabieni, z „gołą” jedenastką. Do tego już w początkowych fragmentach stracili bramkę. Gola otwierającego zdobył już w 7 minucie Mateusz Mikołajczyk. W kolejnych znakomitych sytuacjach zawodziła jednak skuteczność. Sytuacja uległa poprawie między33 a37 minutą spotkania. Kolejne trafienia dołożyli Rafał Grzelak i Marcin Sojka. Trzybramkowe prowadzenie, patrząc na grę obu ekip, rozstrzygało praktycznie losy pojedynku. Na plus, poza grą ofensywną, trzeba zapisać również postawę bloku defensywnego, który nie pozwolił stworzyć gospodarzom stuprocentowej okazji na gola. W drugiej połowie zalesianie powtórzyli wyczyn z pierwszej, ponownie aplikując trzy bramki. Kolejne zwycięstwo stało się więc faktem.

Orion Dziewierzewo z dwiema wygranymi zajmuje 10 miejsce w tabeli. Zieloni po kolejnym znakomitym zwycięstwie, utrzymują pozycję lidera. I wykorzystując potknięcia rywali powiększają przewagę. Z taką grą stają się jednym z głównych faworytów do awansu. Zapał studzi jednak kapitan zespołu Rafał Grzelak – Cieszy świetna seria, ale myślimy tylko o kolejnym spotkaniu. Na wszystko inne przyjdzie jeszcze czas – mówi.

Orion Dziewierzewo – Zieloni Zalesie 0:6 (0:3)

Bramki: Rafał Grzelak 2, Mateusz Mikołajczyk, Marcin Sojka, Bartosz Szczukowski, Mariusz Wekwert