Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 października 2019

Zerwane śruby mocujące koło naczepy. Kierowca ukarany mandatem

fot. GITD

fot. GITD

Naczepę z odkręconymi i zerwanymi śrubami mocującymi jedno z kół zatrzymał do # kontroli patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niesprawnym pojazdem przewożono ładunek z Niemiec do Litwy.

W środę (9 października) na odcinku krajowej „dziesiątki” inspektorzy ITD z Bydgoszczy zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów należący do litewskiej firmy transportowej.

W trakcie sprawdzania stanu technicznego naczepy zauważyli odkręcone i zerwane śruby mocujące jedno z kół. Luźne nakrętki spowodowały uszkodzenie felgi i poprzeczne bicie koła, co mogło doprowadzić do jego oderwania. Niebezpieczna usterka zagrażała bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Kontrola ITD zakończyła się ukaraniem kierowcy mandatem i wydaniem zakazu dalszej jazdy do czasu naprawy koła naczepy. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary w wysokości 2 tysięcy złotych. Inspektorzy pobrali kaucję na poczet kary.

materiał: Główny Inspektorat Transportu Drogowego 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (9)

  Józek, w dniu 11-10-2019 17:18:35 napisał:

  Kierowca przed wyjazdem ma obowiązek sprawdzić stan techniczny pojazdu.

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Vfd, w dniu 11-10-2019 23:15:24 napisał:

  Potencjalny morderca. Kara do kilku lat w zawieszeniu, plus 12 krotność rocznego uposażenia.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  Ascon, w dniu 12-10-2019 10:29:56 napisał:

  Widzę że każdy z was jest świętym kierowca. Jest to lipa ale przecież wystarczy to naprawić i się jedzie dalej. Młodzi kierowcy tego nie rozumieją. Oni też się muszą nauczyć kiedyś i zrozumieć. Po co tyle jadu.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Siłownia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
MEBLE PIOTR PASIEKA
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)