Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

28 września 2020

Zebranie w Szczepicach. Podzielono fundusz i poruszono kilka tematów

fot. Paweł Kiepiela

fot. Paweł Kiepiela

24 września w świetlicy wiejskiej w Szczepicach odbyło się zebranie sołeckie, którego tematem #był podział funduszu sołeckiego na rok 2021.

Zebranie rozpoczął Sołtys Paweł Kiepiela, który przywitał zebranych mieszkańców oraz Burmistrza Kcyni Pana Marka Szarugę. Sołtys przedstawił propozycje podziału funduszu sołeckiego na rok 2021, który wynosi 30.806,63 zł.
- wspólnota mieszkaniowa 2500,00 zł
- opłaty za media 1400,00 zł
- zakup opału, palacz 1800,00 zł
- utrzymanie świetlicy, przegląd 606,63 zł
- spotkania mieszkańców wsi 2500,00 zł
- zakup paliwa i utrzymanie kosiarki 1000,00 zł
- zakup kosiarki spalinowej dla sołectwa 3000,00 zł
- kontynuacja budowy chodnika w Rozstrzębowie 6000,00 zł
- zakup destruktu do utwardzania drogi 7000,00 zł
- zakup kamienia na drogi 5000,00 zł

Mieszkańcy Sołectwa Szczepice jednogłośnie przyjęli podział funduszu sołeckiego na rok 2021. Sołtys poinformował o likwidacji starego placu zabaw, ponieważ jest on w stanie dewastacji oraz o prawdopodobnym założeniu fotoradaru na drodze wojewódzkiej w Szczepicach, którego sprawa jest w toku.

Padło także wiele pytań do Burmistrza Kcyni Pana Marka Szarugi:
- sprawa połączeń komunikacyjnych PKS
- kwestia parkowania w Kcyni, możliwość powstania nowych miejsc parkingowych
- sprawa przejazdu kolejowego, który jest przejazdem na łąki i pola rolników

W sprawie połączeń wypowiedział się Burmistrz Kcyni oraz Radny Powiatu Nakielskiego Pan Ryszard Bagnerowski. Sołtys Paweł Kiepiela podziękował mieszkańcom za udział w zebraniu.

Materiał: Paweł Kiepiela

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)