Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

08 września 2018

Zebranie w Karmelicie. Tragiczne skrzyżowanie

foto: LZ

foto: LZ

W piątek 7 września mieszkańcy sołectwa Karmelita spotkali się na zebraniu wiejskim, którego # głównym celem był podział funduszu sołeckiego na rok 2019.

Była to także okazja do omówienia problemów.

Do podziału sołectwo otrzymało 19 tys. 767 zł. Pieniądze rozdysponowano na 10 zadań:

– integracja wsi – 1571 zł,
– koszenie, paliwo, utrzymanie kosiarki – 400 zł,
– utrzymanie placu zabaw – 1500 zł,
– zakup spalinowych nożyc do żywopłotu – 1500 zł,
– zakup środków chemicznych – 300 zł,
– zakup klimatyzatora do świetlicy – 2500 zł,
– zakup kostki polbrukowej – 4000 zł,
– zakup kamienia na drogi – 3500 zł,
– równiarka – 1000 zł,
– utrzymanie świetlicy wiejskiej – 3496 zł.

Z funduszu na rok 2018 zostało jeszcze 950 zł z utrzymania placu zabaw i mieszkańcy zadecydowali, aby pieniądze przeznaczyć na zakup słupków do tabliczek kierunkowych oraz, jeżeli wystarczy, na zakup styropianu do garażu.

Nie brakowało oczywiście pytań do burmistrza Kcyni Marka Szarugi. Mieszkańcy pytali o możliwość budowy ronda przy Placu Czochralskiego w mieście, o to, czy do Stalówki zostanie poprowadzona kanalizacja sanitarna, kiedy wieś zostanie doświetlona (okazuje się, że do końca roku mają stanąć we wsi dwie lampy), jak rozwiązać problem przepełnionych parkingów w Kcyni. Zwracano też uwagę na to, że po sierpniu 2017 nie został jeszcze zabrany uszkodzony eternit oraz na to, że dziury w drodze powiatowej powinny być łatane częściej. Tradycyjnie już pojawił się temat składowiska odpadów należącego do firmy Ekopoz. Szaruga wyjaśnił, że już trzy miesiące czeka na odpowiedź w tej sprawie z Ministerstwa Środowiska. Przez cały czas teren kontroluje policja.

Jednak najważniejszym problemem jest dla mieszkańców skrzyżowanie z ulicą Wyrzyską. - To po prostu tragedia. Powinno zostać przebudowane, mówimy o tym od wielu lat. Drogę ze Stalówki trzeba w tym miejscu poszerzyć, może wystarczy nasypać destruktu. Tam są dziury i najgorzej jest przy opadach deszczu. Do tego jest tam wjazd na posesję i często na części drogi stoi samochód. Za chwilę rozpocznie się kampania buraczana, zaczną jeździć tiry, tak być nie może! Zarząd Dróg 

Oceń artykuł: 2 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 21 (33)

  ja, w dniu 08-09-2018 17:06:17 napisał:

  co za koncert życzeń,Karmelita włazi burmistrzowi w d...e a on ich olewa ha ha.

  odpowiedz

  • -8 (58)

  Prorok , w dniu 08-09-2018 20:04:04 napisał:

  Hemmerling przegra te wybory, wiecie dlaczego? Dlatego, że przyjął strategie wyborczą, która obraża, pomawia, zniesławia, i manipuluje faktami wobec jego kontrkandydatów Marka Szarugi, Tomasza Szczepaniaka i Krzysztofa Napieralskiego. Jestem przekonany, że taka kampania pomoże Piotrowi jedynie przegrać te wybory. Poza tym gratuluję fanom p. Hemmerlinga wytrwałości, działając tak dalej przegrana jest już blisko. Zresztą jak mówi jedno powiedzenie "tonący brzytwy się chwyta" Ludzie mają dość takich zachowań i mówią, że głosu na Hemmerlinga nie oddadzą.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (26)

  ja, w dniu 08-09-2018 20:26:01 napisał:

  Obiecali ze będzie wywiezione a trzy miesiące czekają na odpowiedz. Prędzej znowu pożar będzie i tyle

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 16 (62)

  Mm, w dniu 08-09-2018 21:43:27 napisał:

  Pan Prorok chyba pomylił Pana Hemmerlinga z Panem Szczepanialiem. Pan Hemmerling nikogo nie obraża. To inteligetny i mądry czlowiek, który nie zniża się do pomówień. Natomiast jeśli się wypowiada na kogoś temat, to z pewnością wszystko może poprzeć faktami.

  odpowiedz

  • -17 (47)

  Jurek, w dniu 08-09-2018 22:56:18 napisał:

  Faktami jak ten list otwarty co napisał a Szaruga go oficialnie wyśmiał na sesji !

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (20)

  Franek, w dniu 10-09-2018 08:36:25 napisał:

  Jurek, fakty są faktami, natomiast każdy ma się prawo bronić i przedstawiać swoją wersję.Hemmerling przedstawił fakty i chociaż Szaruga sprytnie uciekł od zasadniczego wątku, to prawda pozostaje; Szczepaniak źle zrealizował inwestycję za którą Gmina oddała pieniądze a Szaruga oddał marszałkowi zbyt szybko pieniądze.Mówi, że nie.A w Gołańczy mogli z Urzędem Marszałkowskim pójść do sądu ?

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Mm, w dniu 10-09-2018 21:09:37 napisał:

  Właśnie...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Pomoc drogowa
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Budowa domu pod klucz
Masaż gorącymi kamieniami
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)