Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2021

Zebrania wyborcze. Kto znalazł się w zarządzie?

fot. MM

fot. MM

W minionym tygodniu w gminie Kcynia zorganizowane zostały zebrania sprawozdawczo–wyborcze w poszczególnych jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych.

Z uwagi na panującą pandemię, zebrania OSP odbyły się z kilkumiesięcznym opóźnieniem, a ich organizacja była możliwa wyłącznie dzięki poluzowaniu obowiązujących jeszcze do niedawna obostrzeń sanitarnych. Druhny i druhowie wchodzący w skład zarządów jeszcze poprzedniej kadencji, odczytywali sprawozdania z działalności swoich jednostek. Nie zabrakło również finansowych podsumowań oraz przedstawienia planów na rok bieżący. Zgodnie z przewidywaniami, obecni na zebraniach członkowie poszczególnych OSP jednogłośnie udzielili ustępującym zarządom absolutoria, by w dalszej kolejności przystąpić do wyboru nowych władz.
We wszystkich przypadkach druhowie zdecydowali się na przeprowadzenie głosowania w trybie jawnym. Oznaczało to, że same wybory trwały zaledwie kilka minut. Po przeprowadzeniu głosowania, wybrane przez druhów osoby do zasilenia składów zarządów, musiały się same ukonstytuować. Tutaj obyło się bez większych zaskoczeń, bowiem dotychczasowi prezesi poszczególnych jednostek utrzymali swoje stanowiska, a same składy zarządów nie uległy większym zmianom w porównaniu do tych z poprzedniej kadencji.
W zeszłotygodniowych zebraniach uczestniczyli również goście specjalni, m.in. burmistrz Kcyni Marek Szaruga, komendant powiatowy PSP w Nakle bryg. Sławomir Murawski oraz komendant gminny OSP w Kcyni Michał Olender. Przy okazji tegorocznych zebrań, wręczone zostały także odznaczenia dla zasłużonych druhów, które zgodnie z tradycją w przeszłości były wręczane podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

Skład nowo wybranego zarządu OSP Górki Zagajne:
Prezes: Jurand Świerc
Naczelnik: Łukasz Jachim
Wiceprezes: Łukasz Kutowicz
Zastępca Naczelnika: Marek Michalak
Skarbnik: Robert Gnat
Sekretarz: Tomasz Świerc
Gospodarz: Jacek Osial

Skład nowo wybranego zarządu OSP Dziewierzewo:
Prezes: Lech Czarnecki
Naczelnik: Damian Łyszczarz
Wiceprezes: Jacek Kusz
Zastępca Naczelnika: Kamila Gogola
Skarbnik: Magdalena Majchrzak
Sekretarz: Zofia Wilczyńska
Gospodarz: Mateusz Janowiak
Kronikarz: Kaja Łyszczarz

Skład nowo wybranego zarządu OSP Kcynia:
Prezes: Robert Napierała
Naczelnik: Michał Kordylewski
Zastępca Naczelnika: Mikołaj Szalow
Skarbnik: Fabian Zmudziński
Sekretarz: Barbara Paszkiet
Członkowie Zarządu: Marcin Kaźmierczak, Adrianna Zmudzińska, Łukasz Schmidt, Maciej Wojciechowski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Lakiernictwo
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)