Dziś mamy 27 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 lipca 2021

Zatrzymano ponad 30 dowodów rejestracyjnych. Kontrole trzeźwości

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili 26 lipca w godzinach rannych oraz# popołudniowych wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 9 144 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie, ujawniając 30 kierujących „na podwójnym gazie”.

26 lipca w ramach akcji „Trzeźwy kierujący” funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od 5.00 do 7.00 oraz od 18.00 do 20.00. Przy wykorzystaniu urządzeń np. typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań zaangażowano 150 policjantów ruchu drogowego oraz 77 funkcjonariuszy z innych komórek, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 9 144 kierujących ujawniając 10 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 9 w stanie po użyciu alkoholu. Ujawniono również 11 rowerzystów, którzy kierowali rowerem pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 13 praw jazdy i 34 dowody rejestracyjne. Ujawnili też 5 kierujących, którzy kierowali pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami.

Materiał: mł. asp. Agnieszka Bubień - KWP Bydgoszcz 

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  mloda, w dniu 28-07-2021 19:29:08 napisał:

  Brawo dla Policjantow

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kierowca, w dniu 30-07-2021 13:56:14 napisał:

  Szok i niedowierzanie, nie wiesz kto jedzie z przeciwka. Tyle się mówi, a na pijaka i tak nie ma rady... Karać, karać !!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Budowa stanu surowego
Sprawdzanie geometrii kół
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Emisja nowego znaczka

200. rocznica urodzin uznawanego za# czwartego wieszcza narodowego epoki romantyzmu, wybitnego poety, Cypriana Kamila Norwida została upamiętniona przez Pocztę Polską w wyjątkowej emisji filatelistycznej.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczeństwo w biurze. Tych reguł musi przestrzegać pracownik

Po wielu miesiącach pracy zdalnej, coraz więcej osób wraca do# biur. To dobry moment, by przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z komputerów i innych urządzeń podłączonych do sieci w miejscu pracy. Stosujcie!

(czytaj więcej)
0

Studenci wracają na uczelnię. Jakie gadżety ułatwią naukę?

Dla każdego studenta wrzesień to miesiąc, w którym zaczyna się# szykowanie do powrotu na studia, które rozpoczynają się już 1 października. Po wytężonym czasie sesji, nauki i stresu, wakacje szybko minęły, a kolejny rok przygód stoi przed każdym otworem. Ubiegłoroczny rok akademicki zapisał się historii jako wyjątkowy i niepowtarzalny przez szalejącą pandemię. W celu zapewnienia ochrony zdrowia i życia całej społeczności akademickiej, nauka odbywała się głównie w trybie pracy online. Jakie przydatne gadżety powinien posiadać każdy prawdziwy student bez względu na tryb studiowania? Jakie przedmiot umilą zwykły dzień studenta? Ciekawi? Zaczynamy!

(czytaj więcej)