Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2017

Zakończył się program „Myśliwi Dzieciom – Dzieci Zwierzętom”. Odbyło się uroczyste podsumowanie

fot. pow.

fot. pow.

23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie uczestniczyli w uroczystym # podsumowaniu programu „Myśliwi Dzieciom – Dzieci Zwierzętom” w roku szkolnym 2016/2017.

Przypomnijmy, że celem tego programu edukacji ekologiczno-łowieckiej jest współuczestnictwo uczniów z kołami łowieckimi w zakresie aktywnej ochrony zwierzyny i kształtowania środowisk jej bytowania, a także poznawanie podstawowych zwierząt żyjących w polskich łowiskach, ze szczególnym uwzględnieniem zająca, królika, kuropatwy i bażanta.

Uczniowie naszej szkoły poprzez szereg działań edukacyjnych organizowanych przez nauczycieli przyrody i biologii znaleźli się wśród piętnastki nagrodzony szkół spośród ponad setki. Zadania podjęte w tym programie to min. spotkania z myśliwymi i leśnikami w klasie szkolnej i terenie. Wsiedlanie bażantów i kuropatw na terenie gminy Kcynia, a także udział w konkursach organizowanych przez współpracujące ze szkołą Koło Łowieckie nr 9 Gwardia w Bydgoszczy, udział w konkursach organizowanych przez Nadleśnictwo Szubin, a także pielęgnacja zasadzonych remiz śródpolnych.

Sam udział w programie to dla nas ciekawa i pouczająca przygoda, a jeśli nasz wysiłek został zauważony to tym bardziej nam miło. Uroczystość odbyła się w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej gdzie gościł nas Pan prof. Włodzimierz Majewski rektor uczelni i jednocześnie prezes Koła Łowieckiego nr 9 GWARDIA. Zaszczytu odbioru nagród wraz z dyrektor szkoły Panią Katarzyną Walasiewicz doznali również uczniowie Aleksandra Strzyżewska, Zuzanna Trzebiatowska i Marcin Kaleta. Serdecznie pragniemy podziękować opiekunowi naszej szkoły Panu Kazimierzowi Stosikowi za nieocenioną pomoc w realizacji programu.

materiał: Anna Pyszczyńska

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    przyrodnik, w dniu 02-12-2017 17:51:43 napisał:

    Bardzo ładne podsumowanie projektu ocieplającego wizerunek myślistwa w środowisku. Sam jestem zwolennikiem wprowadzania ekologicznych aspektów w dziedzinę edukacji, ale jednocześnie przeciwnikiem zbytecznego ingerowania w środowisko i zabijania jego mieszkańców. Ciekawe, czy w tym projekcie rzetelnie przedstawiono działania myśliwych w ich obwodach łowieckich. Czy dzieci i młodzież dowiedziały się, jak powinno wyglądać łowiectwo, czy jak wygląda naprawdę? Czy poinformowano ich, jak wygląda dokarmianie zwierząt, czy były podprowadzone tylko pod paśnik, jeden z niewielu, do których wrzuca się cokolwiek do jedzenia? Czy zapoznały się z tzw. nęciskami, które ostatnio w terenie całkowicie wyparły paśniki i są miejscem kaźni dla wszelkiego rodzaju zwierzyny (dla nie wtajemniczonych – całoroczne, nagminne wysypywanie karmy dla zwierząt pod ambonami myśliwskimi i strzelanie do nich w trakcie żerowania). Podobnie wygląda sprawa z bażantami, które są gatunkiem obcym w naszym środowisku i zostały wprowadzone głównie w celach łowieckich – najpierw się je hoduje, a potem wypuszcza w teren, żeby było, do czego postrzelać Kolejna sprawa dotyczy samego polowania, bardzo ciekawi mnie kwestia, jak przedstawiono dzieciom zabijanie zwierząt, dobijanie postrzelonych, czy nękanie ich przez psy myśliwskie podczas polowań, bo chyba nie pominięto podczas zajęć edukacyjnych najważniejszego aspektu łowiectwa? Mam duże wątpliwości, czy szkoła jest odpowiednim miejscem do promowania rozrywek polegających na uśmiercaniu innych istot pod przykrywką służby przyrodzie i pomocy zwierzętom. Osobiście nie chciałbym, aby moje dzieci brały udział w tego typu „ochronie przyrody”.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!



Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)