Dziś mamy 17 grudnia 2017, niedziela, imieniny obchodzą:
01 grudnia 2017

Zakończył się program „Myśliwi Dzieciom – Dzieci Zwierzętom”. Odbyło się uroczyste podsumowanie

fot. pow.

fot. pow.

23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie uczestniczyli w uroczystym # podsumowaniu programu „Myśliwi Dzieciom – Dzieci Zwierzętom” w roku szkolnym 2016/2017.

Przypomnijmy, że celem tego programu edukacji ekologiczno-łowieckiej jest współuczestnictwo uczniów z kołami łowieckimi w zakresie aktywnej ochrony zwierzyny i kształtowania środowisk jej bytowania, a także poznawanie podstawowych zwierząt żyjących w polskich łowiskach, ze szczególnym uwzględnieniem zająca, królika, kuropatwy i bażanta.

Uczniowie naszej szkoły poprzez szereg działań edukacyjnych organizowanych przez nauczycieli przyrody i biologii znaleźli się wśród piętnastki nagrodzony szkół spośród ponad setki. Zadania podjęte w tym programie to min. spotkania z myśliwymi i leśnikami w klasie szkolnej i terenie. Wsiedlanie bażantów i kuropatw na terenie gminy Kcynia, a także udział w konkursach organizowanych przez współpracujące ze szkołą Koło Łowieckie nr 9 Gwardia w Bydgoszczy, udział w konkursach organizowanych przez Nadleśnictwo Szubin, a także pielęgnacja zasadzonych remiz śródpolnych.

Sam udział w programie to dla nas ciekawa i pouczająca przygoda, a jeśli nasz wysiłek został zauważony to tym bardziej nam miło. Uroczystość odbyła się w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej gdzie gościł nas Pan prof. Włodzimierz Majewski rektor uczelni i jednocześnie prezes Koła Łowieckiego nr 9 GWARDIA. Zaszczytu odbioru nagród wraz z dyrektor szkoły Panią Katarzyną Walasiewicz doznali również uczniowie Aleksandra Strzyżewska, Zuzanna Trzebiatowska i Marcin Kaleta. Serdecznie pragniemy podziękować opiekunowi naszej szkoły Panu Kazimierzowi Stosikowi za nieocenioną pomoc w realizacji programu.

materiał: Anna Pyszczyńska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    przyrodnik, w dniu 02-12-2017 17:51:43 napisał:

    Bardzo ładne podsumowanie projektu ocieplającego wizerunek myślistwa w środowisku. Sam jestem zwolennikiem wprowadzania ekologicznych aspektów w dziedzinę edukacji, ale jednocześnie przeciwnikiem zbytecznego ingerowania w środowisko i zabijania jego mieszkańców. Ciekawe, czy w tym projekcie rzetelnie przedstawiono działania myśliwych w ich obwodach łowieckich. Czy dzieci i młodzież dowiedziały się, jak powinno wyglądać łowiectwo, czy jak wygląda naprawdę? Czy poinformowano ich, jak wygląda dokarmianie zwierząt, czy były podprowadzone tylko pod paśnik, jeden z niewielu, do których wrzuca się cokolwiek do jedzenia? Czy zapoznały się z tzw. nęciskami, które ostatnio w terenie całkowicie wyparły paśniki i są miejscem kaźni dla wszelkiego rodzaju zwierzyny (dla nie wtajemniczonych – całoroczne, nagminne wysypywanie karmy dla zwierząt pod ambonami myśliwskimi i strzelanie do nich w trakcie żerowania). Podobnie wygląda sprawa z bażantami, które są gatunkiem obcym w naszym środowisku i zostały wprowadzone głównie w celach łowieckich – najpierw się je hoduje, a potem wypuszcza w teren, żeby było, do czego postrzelać Kolejna sprawa dotyczy samego polowania, bardzo ciekawi mnie kwestia, jak przedstawiono dzieciom zabijanie zwierząt, dobijanie postrzelonych, czy nękanie ich przez psy myśliwskie podczas polowań, bo chyba nie pominięto podczas zajęć edukacyjnych najważniejszego aspektu łowiectwa? Mam duże wątpliwości, czy szkoła jest odpowiednim miejscem do promowania rozrywek polegających na uśmiercaniu innych istot pod przykrywką służby przyrodzie i pomocy zwierzętom. Osobiście nie chciałbym, aby moje dzieci brały udział w tego typu „ochronie przyrody”.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lakiernictwo
Meble kuchenne - na zamówienie
SALON - TORONTO
MEBLE PIOTR PASIEKA
Żel UV 5ml
7,50PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Budowa magazynów
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)