Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
01 grudnia 2017

Zakończył się program „Myśliwi Dzieciom – Dzieci Zwierzętom”. Odbyło się uroczyste podsumowanie

fot. pow.

fot. pow.

23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie uczestniczyli w uroczystym # podsumowaniu programu „Myśliwi Dzieciom – Dzieci Zwierzętom” w roku szkolnym 2016/2017.

Przypomnijmy, że celem tego programu edukacji ekologiczno-łowieckiej jest współuczestnictwo uczniów z kołami łowieckimi w zakresie aktywnej ochrony zwierzyny i kształtowania środowisk jej bytowania, a także poznawanie podstawowych zwierząt żyjących w polskich łowiskach, ze szczególnym uwzględnieniem zająca, królika, kuropatwy i bażanta.

Uczniowie naszej szkoły poprzez szereg działań edukacyjnych organizowanych przez nauczycieli przyrody i biologii znaleźli się wśród piętnastki nagrodzony szkół spośród ponad setki. Zadania podjęte w tym programie to min. spotkania z myśliwymi i leśnikami w klasie szkolnej i terenie. Wsiedlanie bażantów i kuropatw na terenie gminy Kcynia, a także udział w konkursach organizowanych przez współpracujące ze szkołą Koło Łowieckie nr 9 Gwardia w Bydgoszczy, udział w konkursach organizowanych przez Nadleśnictwo Szubin, a także pielęgnacja zasadzonych remiz śródpolnych.

Sam udział w programie to dla nas ciekawa i pouczająca przygoda, a jeśli nasz wysiłek został zauważony to tym bardziej nam miło. Uroczystość odbyła się w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej gdzie gościł nas Pan prof. Włodzimierz Majewski rektor uczelni i jednocześnie prezes Koła Łowieckiego nr 9 GWARDIA. Zaszczytu odbioru nagród wraz z dyrektor szkoły Panią Katarzyną Walasiewicz doznali również uczniowie Aleksandra Strzyżewska, Zuzanna Trzebiatowska i Marcin Kaleta. Serdecznie pragniemy podziękować opiekunowi naszej szkoły Panu Kazimierzowi Stosikowi za nieocenioną pomoc w realizacji programu.

materiał: Anna Pyszczyńska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    przyrodnik, w dniu 02-12-2017 17:51:43 napisał:

    Bardzo ładne podsumowanie projektu ocieplającego wizerunek myślistwa w środowisku. Sam jestem zwolennikiem wprowadzania ekologicznych aspektów w dziedzinę edukacji, ale jednocześnie przeciwnikiem zbytecznego ingerowania w środowisko i zabijania jego mieszkańców. Ciekawe, czy w tym projekcie rzetelnie przedstawiono działania myśliwych w ich obwodach łowieckich. Czy dzieci i młodzież dowiedziały się, jak powinno wyglądać łowiectwo, czy jak wygląda naprawdę? Czy poinformowano ich, jak wygląda dokarmianie zwierząt, czy były podprowadzone tylko pod paśnik, jeden z niewielu, do których wrzuca się cokolwiek do jedzenia? Czy zapoznały się z tzw. nęciskami, które ostatnio w terenie całkowicie wyparły paśniki i są miejscem kaźni dla wszelkiego rodzaju zwierzyny (dla nie wtajemniczonych – całoroczne, nagminne wysypywanie karmy dla zwierząt pod ambonami myśliwskimi i strzelanie do nich w trakcie żerowania). Podobnie wygląda sprawa z bażantami, które są gatunkiem obcym w naszym środowisku i zostały wprowadzone głównie w celach łowieckich – najpierw się je hoduje, a potem wypuszcza w teren, żeby było, do czego postrzelać Kolejna sprawa dotyczy samego polowania, bardzo ciekawi mnie kwestia, jak przedstawiono dzieciom zabijanie zwierząt, dobijanie postrzelonych, czy nękanie ich przez psy myśliwskie podczas polowań, bo chyba nie pominięto podczas zajęć edukacyjnych najważniejszego aspektu łowiectwa? Mam duże wątpliwości, czy szkoła jest odpowiednim miejscem do promowania rozrywek polegających na uśmiercaniu innych istot pod przykrywką służby przyrodzie i pomocy zwierzętom. Osobiście nie chciałbym, aby moje dzieci brały udział w tego typu „ochronie przyrody”.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Kanapa
Wulkanizacja
Meble łazienkowe
Mikrodermabrazja
MEBLE PIOTR PASIEKA
Szafy przesuwne
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)