Dziś mamy 21 marca 2018, środa, imieniny obchodzą:
01 grudnia 2017

Zakończył się program „Myśliwi Dzieciom – Dzieci Zwierzętom”. Odbyło się uroczyste podsumowanie

fot. pow.

fot. pow.

23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie uczestniczyli w uroczystym # podsumowaniu programu „Myśliwi Dzieciom – Dzieci Zwierzętom” w roku szkolnym 2016/2017.

Przypomnijmy, że celem tego programu edukacji ekologiczno-łowieckiej jest współuczestnictwo uczniów z kołami łowieckimi w zakresie aktywnej ochrony zwierzyny i kształtowania środowisk jej bytowania, a także poznawanie podstawowych zwierząt żyjących w polskich łowiskach, ze szczególnym uwzględnieniem zająca, królika, kuropatwy i bażanta.

Uczniowie naszej szkoły poprzez szereg działań edukacyjnych organizowanych przez nauczycieli przyrody i biologii znaleźli się wśród piętnastki nagrodzony szkół spośród ponad setki. Zadania podjęte w tym programie to min. spotkania z myśliwymi i leśnikami w klasie szkolnej i terenie. Wsiedlanie bażantów i kuropatw na terenie gminy Kcynia, a także udział w konkursach organizowanych przez współpracujące ze szkołą Koło Łowieckie nr 9 Gwardia w Bydgoszczy, udział w konkursach organizowanych przez Nadleśnictwo Szubin, a także pielęgnacja zasadzonych remiz śródpolnych.

Sam udział w programie to dla nas ciekawa i pouczająca przygoda, a jeśli nasz wysiłek został zauważony to tym bardziej nam miło. Uroczystość odbyła się w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej gdzie gościł nas Pan prof. Włodzimierz Majewski rektor uczelni i jednocześnie prezes Koła Łowieckiego nr 9 GWARDIA. Zaszczytu odbioru nagród wraz z dyrektor szkoły Panią Katarzyną Walasiewicz doznali również uczniowie Aleksandra Strzyżewska, Zuzanna Trzebiatowska i Marcin Kaleta. Serdecznie pragniemy podziękować opiekunowi naszej szkoły Panu Kazimierzowi Stosikowi za nieocenioną pomoc w realizacji programu.

materiał: Anna Pyszczyńska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    przyrodnik, w dniu 02-12-2017 17:51:43 napisał:

    Bardzo ładne podsumowanie projektu ocieplającego wizerunek myślistwa w środowisku. Sam jestem zwolennikiem wprowadzania ekologicznych aspektów w dziedzinę edukacji, ale jednocześnie przeciwnikiem zbytecznego ingerowania w środowisko i zabijania jego mieszkańców. Ciekawe, czy w tym projekcie rzetelnie przedstawiono działania myśliwych w ich obwodach łowieckich. Czy dzieci i młodzież dowiedziały się, jak powinno wyglądać łowiectwo, czy jak wygląda naprawdę? Czy poinformowano ich, jak wygląda dokarmianie zwierząt, czy były podprowadzone tylko pod paśnik, jeden z niewielu, do których wrzuca się cokolwiek do jedzenia? Czy zapoznały się z tzw. nęciskami, które ostatnio w terenie całkowicie wyparły paśniki i są miejscem kaźni dla wszelkiego rodzaju zwierzyny (dla nie wtajemniczonych – całoroczne, nagminne wysypywanie karmy dla zwierząt pod ambonami myśliwskimi i strzelanie do nich w trakcie żerowania). Podobnie wygląda sprawa z bażantami, które są gatunkiem obcym w naszym środowisku i zostały wprowadzone głównie w celach łowieckich – najpierw się je hoduje, a potem wypuszcza w teren, żeby było, do czego postrzelać Kolejna sprawa dotyczy samego polowania, bardzo ciekawi mnie kwestia, jak przedstawiono dzieciom zabijanie zwierząt, dobijanie postrzelonych, czy nękanie ich przez psy myśliwskie podczas polowań, bo chyba nie pominięto podczas zajęć edukacyjnych najważniejszego aspektu łowiectwa? Mam duże wątpliwości, czy szkoła jest odpowiednim miejscem do promowania rozrywek polegających na uśmiercaniu innych istot pod przykrywką służby przyrodzie i pomocy zwierzętom. Osobiście nie chciałbym, aby moje dzieci brały udział w tego typu „ochronie przyrody”.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Remonty mieszkań
Gimnastyka korekcyjna
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Siłownia
Mikrodermabrazja
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Baterie
od 0,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)