Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

29 września 2020

Zajęcia z pierwszej pomocy. Ratownik opowiedział o swojej pracy

fot. UM Kcynia

fot. UM Kcynia

W dniu dzisiejszym w dwóch grupach – Pszczółkach i Jeżykach – gościł# ratownik medyczny. Spotkanie było elementem realizowanego przez Stowarzyszenie Marzenie projektu pt. „Mały Ratownik – zajęcia edukacyjne z pierwszej pomocy dla dzieci” dofinansowanego przez Powiat Nakielski w ramach konkursu ofert 2/2020.

Spotkanie odbywało się z zachowaniem środków ostrożności i dystansu wynikających z obostrzeń i obejmowało głównie pogadankę. Pan ratownik, prywatnie tata Blanki i Sergiusza z grupy Jeżyków, opowiedział o swojej pracy. Wykorzystując zakupione w ramach projektu pomoce dydaktyczne tj. fantom i maty oraz karty pracy dzieci ćwiczyły m.in. zapamiętywanie numerów alarmowych oraz ułożenie w pozycji bocznej ustalonej. Na przykładzie fantomu pan Robert pokazywał dzieciom jak postępować z małymi dziećmi w przypadku np. zadławienia. Na zakończenie dzieci rozwiązywały zadania z wykorzystaniem podręcznika „Pierwsza pomoc dla dzieci. Ćwiczenia i porady” zakupionego w ramach poprzedniego projektu.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)