Dziś mamy 20 czerwca 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

29 września 2020

Zajęcia z pierwszej pomocy. Ratownik opowiedział o swojej pracy

fot. UM Kcynia

fot. UM Kcynia

W dniu dzisiejszym w dwóch grupach – Pszczółkach i Jeżykach – gościł# ratownik medyczny. Spotkanie było elementem realizowanego przez Stowarzyszenie Marzenie projektu pt. „Mały Ratownik – zajęcia edukacyjne z pierwszej pomocy dla dzieci” dofinansowanego przez Powiat Nakielski w ramach konkursu ofert 2/2020.

Spotkanie odbywało się z zachowaniem środków ostrożności i dystansu wynikających z obostrzeń i obejmowało głównie pogadankę. Pan ratownik, prywatnie tata Blanki i Sergiusza z grupy Jeżyków, opowiedział o swojej pracy. Wykorzystując zakupione w ramach projektu pomoce dydaktyczne tj. fantom i maty oraz karty pracy dzieci ćwiczyły m.in. zapamiętywanie numerów alarmowych oraz ułożenie w pozycji bocznej ustalonej. Na przykładzie fantomu pan Robert pokazywał dzieciom jak postępować z małymi dziećmi w przypadku np. zadławienia. Na zakończenie dzieci rozwiązywały zadania z wykorzystaniem podręcznika „Pierwsza pomoc dla dzieci. Ćwiczenia i porady” zakupionego w ramach poprzedniego projektu.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W Polsce mamy 670 Robertów Lewandowskich! Sprawdźcie, co jeszcze udało się ustalić

Już jutro gramy z Hiszpanią! Z tej okazji przewertowaliśmy nasz# portal dane.gov.pl w poszukiwaniu informacji o… naszej kadrze. Zdradzimy Wam tajemnicę, do której dotarliśmy: w Polsce mamy 670 Robertów Lewandowskich! Sprawdźcie, co jeszcze udało nam się ustalić.

(czytaj więcej)
0

Moc pary wodnej. Czego o niej nie wiesz?

Sprzątanie to dla wielu z nas przykry obowiązek, który zabiera czas#, energię i sporo kosztuje. Innych płynów używamy do paneli, kafelków, blatów i tapicerki, więc finalnie mamy szafkę pełną detergentów. Z pozoru może wydawać się, że nie ma sposobu na posprzątanie domu bez kilkunastu odmiennych preparatów. Też tak myślisz? To znaczy, że jeszcze nie znasz mocy pary wodnej! W tym momencie często nasuwa się pytanie: mop parowy – jaki wybrać, aby cieszyć się udanym zakupem i znacznie szybszym sprzątaniem? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć o parze wodnej, jakie ma właściwości i jak można ją wykorzystać w domu.

(czytaj więcej)
0

Zadbaj o wątrobę. Sprawdź jak ją chronić!

Co szkodzi wątrobie? Jak ją chronić, by służyła nam jak najdłużej? Dowiesz się dzięki kampanii „Listy od W.”

(czytaj więcej)
0

Ranking opieki nad dziećmi. Polska zajęła 27. miejsce

Według raportu UNICEF, Luksemburg, Islandia, Szwecja, Norwegia i Niemcy zajmują# najwyższe miejsca w rankingu dotyczącym opieki nad dziećmi wśród 41 krajów OECD i UE. Na najniższych miejscach uplasowały się: Słowacja, Stany Zjednoczone, Cypr, Szwajcaria i Australia. Polska zajęła 27. miejsce.

(czytaj więcej)