Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 kwietnia 2018

Zajęcia pozalekcyjne w Korczaku. Uczniowie rozpoznawali dźwięki

fot. Sz. Cybulski

fot. Sz. Cybulski

W miesiącu marcu rozpoczęliśmy w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni realizację # kolejnego już projektu na zajęcia pozalekcyjne, finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Tym razem celem projektu jest poszukiwanie drogi do odkrycia różnorodnych metod efektywnej komunikacji. „Szukając drogi” to cykl spotkań o charakterze terapeutycznym, które poprzez zabawową formę opartą na stymulacji zmysłów, mają rozwinąć u najmłodszych naszych uczniów otwartą postawę komunikacyjną. W pierwszym miesiącu skupiliśmy się na stymulacji zmysłu słuchu. Hasłem przewodnim miesiąca było „Słyszę, więc reaguje”.

Uczniowie bawili się wykorzystując różnorodne pomoce dźwiękowe, rozpoznawali i różnicowali dźwięki. Samodzielnie wykonali własne instrumenty muzyczne. Dzięki uprzejmości pani Mileny Kurdelskiej, która odwiedziła naszych uczniów z gitarą, bębnem i innymi instrumentami, odbyły się zajęcia muzyczno-ruchowe. Poprzez taką formę zajęć nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję do jeszcze większej integracji w grupie, aktywnie włączali się w proponowane formy działań, a odnosząc sukcesy wzmacniali poczucie własnej wartości.

materiał: Szymon Cybulski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)