Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 kwietnia 2019

Zajęcia dla uczniów w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

fot. pow

fot. pow

Nakielscy policjanci wspólnie z przedstawicielką Sanepidu przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla# uczniów Szkoły Podstawowej w Kcyni.

Tematem przewodnim była odpowiedzialność  prawna nieletnich związana z posiadaniem środków odurzających i niebezpieczeństwa wynikające z ich zażywania.

W ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt. Marcin Pilch zorganizowali spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas VI – VIII Szkoły Podstawowej w Kcyni. Współprowadzącą zajęcia była przedstawicielka nakielskiego Sanepidu.

Młodzież dowiedziała się wiele na temat przepisów regulujących odpowiedzialność nieletnich za popełniane czyny karalne, w tym te, związane z posiadaniem zabronionych  środków oraz ich udzielaniem innym osobom. Policjanci przypominali, że sprawy nieletnich rozpatruje sąd rodzinny i przedstawili katalog kar, jakie sędzia może nałożyć na nieletniego.

Mowa była też o skutkach zdrowotnych zażywania substancji psychoaktywnych, ze wskazaniem, iż zarówno narkotyki, jak i dopalacze to substancje, które mogą powodować bardzo duży rozstrój zdrowia, a nawet  śmierć.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Metkownice
od 179PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bon upominkowy
Stół z blatem szklanym + krzesła
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)