Dziś mamy 18 stycznia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
09 stycznia 2018

Zainaugurowano "Ciekawość świata". O podróżach opowiedział Tomasz Stanek

fot. Justyna Makarewicz

fot. Justyna Makarewicz

Spotkaniem dotyczącym Meksyku rozpoczęliśmy tegoroczną odsłonę cyklu "Ciekawość #świata". Tegoroczne spotkania zapowiadają się bardzo interesująco i różnorodnie.

W dniu 8 stycznia naszym gościem był Tomasz Stanek - pszczelarz, właściciel pasieki, prywatnie zaś podróżnik, zwiedzający odległe zakątki globu. Opowieści pana Tomasza słuchało liczne grono mieszkańców, którzy przybyli na pierwsze w tym roku spotkanie.

Pan Tomasz opowiedział o swojej podróży do Meksyku, Gwatemali i Hondurasu, którą odbył 3 lata temu. W trakcie spotkania nie zabrakło pokazu zdjęć z wyjazdu, opowieści o kulturze Majów, historii Meksyku. Nasz gość przywiózł ze sobą na spotkanie oryginalne meksykańskie ponczo i sombrero. 

Podziwialiśmy na zdjęciach świątynie wybudowane przez Majów, dowiedzieliśmy się o wierzeniach Azteków i budzących grozę ich religijnych rytuałach. Nie zabrakło opowiadania o historii Meksyku - najazdu Hiszpanów pod wodzą Korteza, przerażenia króla Montezumy, który myślał, że oto spełnia się jego proroctwo o brodatym następcy, który go pokona. 

Już teraz zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie, które zaplanowane jest na dzień 8 lutego o g. 17.30. Naszym gościem będzie Karol Soberski - dziennikarz, badacz historii lokalnej, który opowie o historii pałacu w Popowie-Ignacewie i jego dziedzicu. Poruszy także wątki kcyńskie w wojennej historii Gniezna. Podczas spotkania będzie można nabyć książki autorstwa p. Karola.

Spotkania z cyklu „Ciekawość świata” odbywają się w Urzędzie Miejskim w Kcyni od października 2013 r. Dotychczas odbyło się 50 wykładów, wieczorów autorskich czy projekcji filmów dokumentalnych. Organizatorem jest Urząd Miejski w Kcyni.

Materiał: Justyna Makarewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Masz 18 lat i pierwszy raz wnioskujesz o paszport? Otrzymasz wyjątkowy prezent!

W 2018 roku, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy 18-latek #wnioskujący po raz pierwszy o paszport otrzyma wraz z nim pakiet jubileuszowy. W specjalnej kopercie znajdują się: flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik z opisem jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)