Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2020

Zagrożenia w sieci i nie tylko. Policjanci uczą rodziców jak chronić dzieci

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy spotkała się z rodzicami dzieci ze #Szkoły Podstawowej w Sipiorach. Mundurowa rozmawiała między innymi o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu.

Policjanci powiatu nakielskiego przede wszystkim prowadzą profilaktykę skierowaną do dzieci i młodzieży z różnych placówek oświatowych. Ale pamiętają też o rodzicach, z którymi spotykają się, by rozmawiać o zagrożeniach i wielu innych kwestiach, które mają wpływ na bezpieczeństwo dzieci.

Jedno z tego typu spotkań odbyło się wczoraj (21.01.20) w Szkole Podstawowej w Sipiorach. Z rodzicami uczniów tamtejszej szkoły rozmawiała policjantka zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz mówiła wiele na temat przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, która reguluje  kwestie związane z odpowiedzialnością prawną młodych ludzi za popełniane przez nich czyny karalne. Przypominała również, że sprawy łamiącej prawo i zdemoralizowanej młodzieży rozstrzyga sąd rodzinny.

Z racji bardzo łatwego dostępu do sieci internetowej, policjantka omówiła związane z tym zagrożenia. Mowa była o korzystaniu przez dzieci ze stron internetowych, które wymuszają ponoszenie dodatkowych kosztów finansowych. Przedstawiono także jakiego rodzaju przestępstwa najczęściej popełnia młodzież za pośrednictwem sieci komputerowej.  

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe i dziecięce
Meble kuchenne
Blacharstwo
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)