Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 września 2019

Za strajk nie dostali wynagrodzeń. Pieniądze są na kontach szkół

fot. pow.

fot. pow.

W kwietniu 2019 roku trwał strajk nauczycieli. Czy nauczyciele biorący udział w tej akcji #wystąpili do burmistrza Kcyni o wypłatę wynagrodzenia za ten czas? Chodzi o ponad 100 tys. zł!

Ustawa o rozwiązywanie sporów zbiorowych jednoznacznie w art. 23 mówi, że udział pracownika w strajku zorganizowanym zgodnie z przepisami ustawy nie stanowi naruszenia obowiązków pracowniczych, ale pracownik zachowuje w tym czasie prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia.

Jak informuje włodarz gminy, strajkujący nauczyciele z placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Kcynia nie zabiegali o wypłatę utraconych przez akcję strajkową wynagrodzeń. – Nie wypłaciliśmy tych środków, są one na kontach szkół jako subwencja i środki te nie mogą zostać wypłacone w żadnej postaci, ponieważ wymagają zmian w uchwale budżetowej – informuje Marek Szaruga. W skali całej gminy jest to zamrożona subwencja w wysokości ponad 100 tys. zł. – Nie mamy podstaw, by wypłacić te środki nauczycielom, o czym dowodzi ustawa o sporach zbiorowych. Nauczycielom należy się wyższe wynagrodzenie i nikt tego nie kwestionuje – mówi burmistrz Kcyni.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (6)

    witek, w dniu 08-09-2019 18:41:00 napisał:

    No panie burmistrzu, ciekawe czy naprawdę nie zapłaci im za nieobecność nieusprawiedliwioną w pracy?.W normalnym świecie i zakładzie byłyby dyscyplinarki a tu jak zwykle..Bójcie się...Pis-u.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Wypożyczalnia samochodów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Meble łazienkowe
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)