Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 września 2019

Za strajk nie dostali wynagrodzeń. Pieniądze są na kontach szkół

fot. pow.

fot. pow.

W kwietniu 2019 roku trwał strajk nauczycieli. Czy nauczyciele biorący udział w tej akcji #wystąpili do burmistrza Kcyni o wypłatę wynagrodzenia za ten czas? Chodzi o ponad 100 tys. zł!

Ustawa o rozwiązywanie sporów zbiorowych jednoznacznie w art. 23 mówi, że udział pracownika w strajku zorganizowanym zgodnie z przepisami ustawy nie stanowi naruszenia obowiązków pracowniczych, ale pracownik zachowuje w tym czasie prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia.

Jak informuje włodarz gminy, strajkujący nauczyciele z placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Kcynia nie zabiegali o wypłatę utraconych przez akcję strajkową wynagrodzeń. – Nie wypłaciliśmy tych środków, są one na kontach szkół jako subwencja i środki te nie mogą zostać wypłacone w żadnej postaci, ponieważ wymagają zmian w uchwale budżetowej – informuje Marek Szaruga. W skali całej gminy jest to zamrożona subwencja w wysokości ponad 100 tys. zł. – Nie mamy podstaw, by wypłacić te środki nauczycielom, o czym dowodzi ustawa o sporach zbiorowych. Nauczycielom należy się wyższe wynagrodzenie i nikt tego nie kwestionuje – mówi burmistrz Kcyni.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (6)

    witek, w dniu 08-09-2019 18:41:00 napisał:

    No panie burmistrzu, ciekawe czy naprawdę nie zapłaci im za nieobecność nieusprawiedliwioną w pracy?.W normalnym świecie i zakładzie byłyby dyscyplinarki a tu jak zwykle..Bójcie się...Pis-u.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble kuchenne
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Botox i wypełniacze
MEBLE PIOTR PASIEKA
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Meble kuchenne
Siłownia
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)