Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

30 marca 2020

Za lekceważenie przepisów mogą słono zapłacić. Zachowanie mężczyzn oceni sąd

Nakielski sąd oceni zachowanie mieszkańców gminy, wobec których aż trzykrotnie #interweniowali policjanci z miejscowej komendy powiatowej. Legitymowani mężczyźni za nic mieli obowiązujące przepisy dotyczące zakazu gromadzenia się, więc o ich zachowaniu zostanie powiadomiony sąd.

Sytuacje miały miejsce w miniony weekend w Nakle. Po raz pierwszy mieszkańców nakielskiej gminy, którzy wbrew obowiązującym przepisom postanowili spotkać się i wspólnie spędzić czas, zauważyli na jednej z ulic w miniony piątek (27.03.20) „patrolowcy”.  Mężczyźni (23, 27 i 28l.) oświadczyli, że: są świadomi zagrożeń wynikających z panującej pandemii i znają wprowadzone przepisy, jednak te zbytnio ich nie interesują. Takie lekceważące zachowanie legitymowanych spowodowało, że policjanci zdecydowali skierować sprawę do sądu.

Ci sami mężczyźni zostali wylegitymowani podczas wspólnej biesiady jeszcze dwukrotnie w kolejnych dniach. Na zwracaną przez mundurowych uwagę o lekceważeniu przepisów i sprowadzaniu na siebie oraz swoich domowników niebezpieczeństw związanych z gromadzeniem się, mężczyźni reagowali opryskliwie, twierdząc, że: nikt nie będzie im mówił co mają robić, a przepisy ich nie obchodzą.

Zachowanie skontrolowanych mężczyzn jest wysoce nieodpowiedzialne, dlatego niebawem oceni je sąd, bo to tam policjanci skierują wnioski o ich ukaranie.

Policjanci apelują do mieszkańców o stosowanie się do obowiązujących zakazów oraz o odpowiedzialność, której opisanym mężczyznom z pewnością brakuje.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 20 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (26) Zgłoś naruszenie zasad

  • 10 (24)

  Wojtas , w dniu 30-03-2020 16:01:02 napisał:

  Mandat odrazu!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (51)

  Gnom z Żoliborza , w dniu 30-03-2020 16:01:48 napisał:

  A kto poda do sądu deweloperka ekshumatora i pseudo prezydenta Maliniaka za chęć zorganizowana wyborów? Już raz wasz wódz doprowadził do śmierci 96 osób, mało mu jeszcze ofiar. Nie znajduję słów na to nikczemne i haniebne postępowanie pisu oraz nie znajduję zrozumienia dla ludzi którzy głosują na tych ludzi dla których nawet zdrowie i życie Polaków się nie liczy. Blisko jest już dzień, co raz bliżej , waszej ostatecznej zguby

  odpowiedz

  • 3 (23)

  Patrycja , w dniu 30-03-2020 16:02:52 napisał:

  Jkpow. Karać od razu haha dobrze I'm

  odpowiedz

  • 3 (27)

  dbajacy o swoje zdrowie, w dniu 30-03-2020 16:05:15 napisał:

  mam nadzieje ze sad nakielski da im maksymalna kare 30 tys zł

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Spacerkiem po piwko, w dniu 30-03-2020 16:18:15 napisał:

  Pewnie chodzi o murek w parku koło Tesco ostatnio tam niezłe zgrupowanie młodych było,

  odpowiedz

  • -8 (40)

  Tyle w temacie, w dniu 30-03-2020 16:37:25 napisał:

  Rzecznik zwrócił uwagę, że w celu zwalczania choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 nie zdecydowano się na wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, zamiast tego została uchwalona ustawa z dnia 2 marca ws. COVID-19. W komunikacie na stronie biura RPO podkreślono, że ta ustawa nie jest teraz respektowana, bo zgodnie z nią, rozporządzenia określające wprowadzane ograniczenia może wydać Rada Ministrów, a nie pojedynczy ministrowie. "Minister zdrowia wydaje rozporządzenia, do których nie ma prawa, bo posłowie mu go nie dali. Ogranicza więc prawa i wolności obywateli bez umocowania w ustawie i tym samym niestety łamie konstytucję" – napisano. Jak wymieniono, minister zdrowia nie może zakazać w rozporządzeniu poruszania się po kraju. "Specustawa dała mu tylko prawo do czasowego ograniczania sposobu przemieszczania się, sposobu – a nie przemieszczania się w ogóle. Ten sam problem dotyczy kwarantanny, w tym kwarantanny dla powracających z zagranicy. Umieszczenie człowieka w izolacji na 14 dni jest ograniczeniem jego wolności, a tu konstytucja mówi jasno: wolność można ograniczyć, ale na podstawie ustawy. A specustawa dała prawo do zarządzania kwarantanny – ale całej Radzie Ministrów, a nie jednemu ministrowi" – napisano. Zdaniem RPO, minister zdrowia nie miał także podstaw do ograniczenia praktyk religijnych i wskazywania, ilu członków może w danym momencie liczyć kongregacja religijna. "Wolność praktyk religijnych można ograniczyć, ale znów – na podstawie ustawy. Specustawa mówi tylko o zakazywaniu organizowania zgromadzeń ludności, a to nie daje podstaw do wprowadzania ograniczeń w realizacji konstytucyjnej wolności uzewnętrzniania religii. Żaden organ władzy wykonawczej, w tym minister zdrowia, nie ma prawa regulowania granic wolności uzewnętrzniania religii" – zaznaczono na stronie RPO. "W taki sposób, bez ustawowej podstawy, władze ograniczyły trzy ważne wolności obywateli – wolność (art. 30 konstytucji), wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej (art. 52 konstytucji) oraz wolność sumienia i wyznania (art. 53 konstytucji). Konstytucja zaś mówi tu jasno: to zbyt ważne prawa, by decydował o nich minister" – stwierdzono. Jak argumentuje RPO, tak przyjęte przepisy nie pozwolą karać tych, którzy je łamią, bo odpowiedzialność można ponosić tylko na podstawie prawidłowo wydanych przepisów; jeśli nie, kara nie ostoi się przed sądem. 

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (9)

  reddad, w dniu 30-03-2020 16:37:41 napisał:

  Jak dzieci brakuje dyscypliny. Wysłać ich razem na przymusową kwarantanne po 2tyg będą mieli sie dosyć.

  odpowiedz

  • 4 (18)

  adam54, w dniu 30-03-2020 18:10:31 napisał:

  czy coś mi umknęło? czy mamy Stan wyjątkowy lub inny zapisany w Konstytucji?........ więc pocałuj-ta wójta !!!

  odpowiedz

  • 1 (11)

  Kkk, w dniu 30-03-2020 18:13:47 napisał:

  Policja prosi to są jaja. W Hiszpanii tam się nie patyczkuja z takimi

  odpowiedz

  • -1 (3)

  auu, w dniu 30-03-2020 18:40:23 napisał:

  Dajcie im spokój to tylko ćwiczenia przygotujcie się na piątek będzie ich 12

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  emerytka, w dniu 30-03-2020 19:34:45 napisał:

  Nie mogę znależć informacji kto w Nakle pomaga starszym, schorowanym i samotnym w np. zrobieniu zakupów. Proszę Redakcję o informację.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Marika, w dniu 30-03-2020 19:46:24 napisał:

  A czy gril można robić na swojej posesji czy też jest zakaz

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  maciej, w dniu 31-03-2020 07:22:08 napisał:

  teraz tylko sprawdzają ludzi. Jak widzą zgromadzenie (3 osoby) to od razu się znajdą i spisują. A samochodziki parkują na zakazach. Te same pojazdy na tych samych zakazach stoją po kilka dni. Jaja

  odpowiedz

  • 0 (4)

  mk, w dniu 31-03-2020 07:51:02 napisał:

  nakielskie patusy

  odpowiedz

  • 0 (8)

  nakielanin, w dniu 31-03-2020 09:25:51 napisał:

  Wiadomo stulejarze mysleli że sa mocni. Zobaczymy czy przed sądem będa tacy mądrzy. Powinni dostac 30k albo do paki za stwarzanke zagrożenia. Policja nie powinna dawac zadnych pouczen tylko od razu karac.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Edek, w dniu 31-03-2020 09:37:04 napisał:

  60% Nakielanow sobie wychodzi nic z tego nie robiąc, policja powinna 30tys kary odrazu wlepiać bez pier...lenia

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Kuba, w dniu 31-03-2020 10:54:47 napisał:

  Dobrze nie bójcie się to tylko virus ppuszczony na stare baby reszta to zwykły kaszelek

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  Mandat, w dniu 31-03-2020 12:47:50 napisał:

  3 osoby x 3 spotkania po 30tys mandatu dla każdego za każde spotkanie. Da to 90tys mandatu na głowę. Może wtedy te regulacje zaczną ich coś obchodzić

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Żel UV 5ml
7,50PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Kanapa
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Meble kuchenne
Pomoc drogowa
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)